Vytisknout
Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F

 

                                          Soutěž RCV2-speciál Dobkov 15.5.2010

18.5.2010
V pátek před soutěží, kdy propršelo celý den, jsem moc nevěřil, že by se počasí umoudřilo. Ráno v sobotu se velká změna nekonal bylo zataženo, ale bez deště, teplota 5°C. Přes den pak okolo 10°C, ale rukavice byly dobré. Krátce po 8h jsme se sešli na letišti, kde jsme začali připravovat vše na závody, v 9h jsem zapisoval soutěžící jejich počet byl pouhých sedm. Proto jsem doporučil počkat do 9:30 zda jen přeci někdo ještě nepřijede, dalších soutěžící už nepřijeli a tak jsme odstartovali soutěž. Naplánovali jsme čtyři kola a v každém kole se létaly dvě skupiny, jedna po čtyřech a druhá po třech soutěžících. 
Samotné letové časy v soutěžních kolech se dařilo nalétat maximum šesti minut, přistání též nebyl velký problém. Vítr foukal v rozmezí 3-3,5m/s v nárazech o něco více. Vítr pomáhal dostat se modelům do velmi slušné výšky, která byla v posledním kole u druhé skupiny až nepříjemná, protože se modely ztrácely v mlhovině. Tam vznikly trochu koflikty mezi jednotlivými soutěžícími. Po dohodě se u poslední skupiny opakoval celý prcovní čas. Osobně jsem si v tomto posledním letu pomohl a tím jsem si zajistil třetí místo. Velmi mne potěšil na této soutěži nový Limit, ukázal své klady ve větru, tak jak s těmito vlastnostmi počítal. Následovalo přepočítávání výsledků, předávání cen. 
Touto cestou bych chtěl všem poděkovat za pomoc s organizací soutěže: Radkovi a Šimonovým za bezchybnou obsluhu ozvučení, dále časoměřičům p.Protivinskému, Jindrovi a Alešovi, bez kterých by soutěž neměla tak hladký průběh. Za diplomy Ondřejovi a zvuk. nahrávky Honzovi. budu se těšit zas na dalších závodech, snad s lepším a teplejším počasím :-). 


Na prvním místě se umístil Ondřej Rezler s 1247body, druhé místo Petr Klusáček také 1247bodů (rozhodlo škrtací kolo pro Ondru), na třetím místě s 1212 body Petr Šrámek.

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky

 

Zobrazeno: 1273