RCVS Havlíčkův Brod 15.8.2020

 

 Soutěž pořádanou sousedním klubem jsme nezapomněli navštívit. Jen mne trápila po ránu cestou do Brodu mlha. Na letišti již nebyla, ale než se začalo létat roztahovala se i sem. Naštěstí se zvedla  a soutěž se dala odlétat, tentokrát jsme si sluníčka moc neužili, přesto termika fungovala, jen se z malých výšek špatně hledala, někdy se muselo i několikrát opakovat. Bylo téměř bezvětří, proto ty malé výšky po startu.

 Mlha a předpovědi přeháňkách odradilo několik soutěžících přijelo jich jen 16. Body se nakonec daly zalétnou viz vítěz Jiří Pátek s 1377 body, druhý Petr Klusáček s 1375 body a třetí Michal Malinský s 1372 body. Jirka Hochmanu byl na krásném 6. místě s 1326 body, za ním Luboš a Pavlík na 8.místě, který neměl soupeře ve své věkové skupině. Navíc ve druhém kole Luboše srazil v termice Míra Schleif, kde točil i Pavlík, oba tak nalétali jen něco přes 4 min. Já měl snad nejhorší skupinu ze všech, létal jsem s Ondrou, který je vynikající pilot, byl jsem až 14. hned za Ondrou R. Nedařilo se prostě v žádném letovém kole naletět slušný výsledek. Navíc v posledním kole jsme se pěkně prošli, to když jsme točili termiku nad golfovým hřištěm kde jsme i popadli včetně Ondry a dalšch. Zkusil jsem opakovat, ale už nebyl čas byla z toho škrtačka.

Organizace soutěže byla perfektní, krásná časomíra na velikém displeji, dobře čitelná. Časoměřiči na stanovištích a párky s chlebem k občerstvení. Děkujeme LMK HB :-).

 

Výsledky

 

Foto