10.7.2011

Na naší soutěž se do uzávěrky přihlásilo celkem deset soutěžících, byl to nejnižší počet co se RCEK a RCEJ u nás létá. Ráno přijelo ještě o jednoho soutěžícího méně, tedy soutěžilo na našem letišti pouhých devět pilotů.

 

Při nástupu jsem rozhodl létat pět kol a tedy jedno škrtací a dva finálové lety. Asi v 9:30h se začalo létat. Měli jsme připraveno šest startovišť, ale létalo se jen na pěti. V každém kole byly dvě skupiny, odlétání kola trvalo cca půl hodiny i s nabíjením baterií mezi koly. Termika začala fungovat až ve druhé skupině prvního kola, pak se dobré nalétané časy pohybovaly okolo 9:25mun a přistání někomu narušil nárazový vítr, kdy model sedl ještě před bodem ve vetší vzdálenosti, mnohdy bylo přistání za 0 bodů. Nejvíce obtěžoval vítr ve třetím kole kdy jeho nárazy dosahovaly až 8,5m/s stabilně pak foukalo v rozmezí 3,5 - 4m/s. Po pátém kole následovala polední přestávka, kdy byly podávány grilované párky, po celou dobu soutěže měli piloti možnost občerstvit se a zahnat žízeň chlazenými nápoji, nechybělo pivo ani pito pro řidiče:-).

Nejtěžší byla finálová kola kdy piloti mají naletět v pracovním čase 15 min co nejdelší let, v prvním finálovém kole byl nejdelší let 9:42 min Luďka Novotného a přistání za 95 bodů. V druhém finálovém kole se podařilo se podařilo naletět krásných 14:16 min a přistání 92 Jaroslavu Bartůňkovi, který si tímto vybojoval první místo v této soutěži.

 

Po celou dobu soutěže nám vydrželo jasné a slunečné počasí, doprovázené zmíněným vštrem. Hlášené přeháňky se nekonaly, Soutěž i s předáním cen končila okolo 14h. Děkuji soutěžícím za návštěvu k nám na vysočinu, těším se příští rok zase na viděnou, třeba i ve větším počtu soutěžících.

Dodatečně děkuji všem, kteří mi pomohli soutěž zorganizovat hlavně časoměřičům Karlu Krajníkovi, Radku Kaplanovi, Martinu Krčálovi, Luboši Rezlerovi, Zdenku Ladsmanovi, mému tátovi a mé rodině a Miloslavu Endrlovi za přípravu grilovaných párku, které opět neměly chybu.

 

Na prvním místě se umístil Bartůněk Jaroslav, druhém místě Novotný Luděk, třetí místo obsadil Bednář Ladislav