RCVS Chotěboř 1.6.2019

 

   Soutěž v tomto termínu pořádá náš klub tradičně již několik let. Letos byl tedy opět na řadě další ročník, proto jsme se každý zapojil a pomohl, dle svých možností. Samozřejmě jsem netrpělivě vyhlížel, jaké bude počasí a to už týden před akcí. Dobrá předpověď se neměnila skoro týden, pro naše letiště naprosto ideální směr větru, kterým je severní, jeho síla 2-3,5m/s, jasná obloha s krásnými kumuly.

  Přihlásilo se dvaadvacet soutěžících, odlétala se čtyři kola na pěti startovištích (letos prvně). Mohli jsme si tak dovolit půl hodinovou přestávku na jídlo pro soutěžící a hlavně pro časoměřiče, kteří by si jinak jistě ani na chvíli neoddychli.

  První kolo se začalo létat od 9:45 h. Létali jsme v pořadí - Luboš první, já v druhé, Zdeněk třetí, Jirka ve čtvrté a Pavlík v páté skupině. V prvním kole se moc nedařilo, mraky parádní, ale termika žádná, dvakrát jsem opakoval, ale žádný stoupák jsem nenašel, musel jsem se spokojit s body. Ve druhém kole začala termika už fungovat, ale jak to bývá, najít jí chvíli trvalo, někdo musel stejně i opakovat. Podobně tomu bylo ve třetím a čtvrtém kole. Já ztrácel body za přistání, celkem 1328 s Michalem stejný výsledek o pořadí rozhodl škrtací let, který jsem měl horší, Michal 6. a já 7.místo. Pavlík měl pěkná přistání, ale i slušné letové časy. Celkově nalétal 1255, které mu pomohly na 1. místo v juniorech, druhý byl Jan Doležal, třetí Filip Doležal.

 V seniorech se velice dobře vedlo Jiřímu Pátku, nalétal 1378 bodů, které ho vynesly na 1.místo, druhý se umístil Jiří Kadlec 1386 bodů a třetí byl Libor Pechan 1348 bodů.

 Děkuji soutěžícím za kázeň a účast na naší soutěži, veliké poděkování patří všem obětavým časoměřičům a také ženám (Zdeňce a mamce) za bezvadnou obsluhu "polní kuchyně", která každému jistě zpříjemnila pobyt na letišti.

 

 

výsledky

 

foto