RCVS Podhořany 29.9.2018

 

Poslední oficiální soutěž letošního roku v kategorii RCVS si přijelo zalétat 28 soutěžících z nich dva junioři. Zároveň byli vyhlášeni první tři soutěžící, kteří převzali poháry, za nejlépe odlétaný seriál soutěží v Podhořanech v tomto roce.

Počasí opět přálo, jasno, vítr jen slabý do 2,5m/s, který komplikoval starty, začínali jsme hledat termiku v malých výškách a často se opakovaly starty. Přišlo i na přetahování gumicuků, ale vítr byl stále slabý. 

Já létal celou dobu s Aladinem, časy dobrý, ale zase to přistávání :-(. Pavlík hned v druhém kole krásně vytočil termiku nad silnicí z malé výšky, tím pomohl k její nalezení i Ondrovi Taichmanu. Lépe i přistával a tak mě opět přelétal o jedno místo. Pěkných 1178 bodů mu stačilo na první místo v juniorech a body ho navíc posunuly na první místo v celostátním žebříčku.

Nejlépe si z našeho klubu vedl Jiří Pátek, který si vylétal 4.místo s 1373 body, které mu pomohly ve vítězství v pohárové soutěži a odnesl si pohár za první místo. V pohárové soutěži se umístil druhý M.Malinský a třetí byl P.Klusáček.

Pořadí v této soutěži: třetí se umístil Rajšner Jiří s 1376 body, druhý Malinský Michal s 1378 body a první Ondřej Taichman s 1380body tedy se třemi maximi! Škrtal výsledek 458 bodů! 

Jistě to byla krásná soutěž bohužel již poslední oficiální v letošním roce.

 

výsledky 

 

foto