Vytisknout
Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F

                   RCVS Havlíčkův Brod 18.8.2018

 

    Zas přišla sobota se soutěží a tak jsem s Pavlíkem nedokázal odmítnout účast a přihlásili se. Předpověď počasí hlásila ideální letní počasí teplo 27°C, vírt foukal do 2m/s. Přijelo si zalétat patnáct soutěžících, z toho šest z našeho klubu. Létala se čtyři kola, po čtyřech skupinách.

    Zalétat čas nebylo jednoduché, slabý vítr a několikrát navíc foukalo "do zad", nedal vetší výšky po startu a záleželo na nalezení nějakého stoupáku, samozřejmě se to hned na poprvé nepodařilo a opakovalo se. I termika mnohdy potrápila piloty, když už se v ní usadili, rozpadla se a piloti museli hledat jinou. Přistání šla už lépe, ale nechalo se po vyprahlé trávě lehce přejet, což se několikrát soutěžícím stalo, mě potrápila při přistání termika, kdy jsem nemohl s modelem sednout.

    Tentokrát jsem nasadil X-RESe poprvé v soutěži, byl to dobrý krok, měl větší výšku po startu než Aladin a lépe využíval stoupáky a slabé bubliny, jen ta přistání musím ještě vychytat.

     Nejlépe se vedlo Vaškovi Maškovi, který si zaletěl první místo, hned druhý byl Jiří Pátek, já šestý, Luboš v druhém kole zachraňoval model s neřízenou směrovkou, naštěstí se mu podařilo i tak dobře přistát, takže model vyvázl bez poškození, soutěž dolétal s náhradním modelem, umístil se devátý. Na desátém místě Petr Klusáček. Pavlík byl třináctý, ze soutěže si tak odnesl nějaké zkušenosti, velice dobře zaletěl druhé a třetí kolo.

    Soutěž se mi líbila, dobré počasí, občerstvení a celý pořádající tým (časoměřiči, startér) fungoval na jedničku, určitě se zas budeme těšit na další soutěž do HB. Děkujeme

 

výsledky

 

foto

Zobrazení: 676