RCVS Tříkrálová 6.1.2018

Již na podzim na posledních soutěžích RCVS se dohodlo, že přes zimu, aby nám nebyla tak dlouhá a za slušného počasí, se uspořádá nějaká soutěž.

V týdnu před tříkrálovou sobotou slibovali jasno a teploty okolo 8°C a tak Jiří Pátek s Lubošem R. nemeškali a začali obvolávat soutěžící, domlouvat se s Josefem Bíbrem o možnosti pořádat soutěž na jejich letišti. Podařilo se a tak nebyl problém ve spolupráci LMK Chotěboř a LMK Nový Dvůr  uspořádat "tříkrálovou" soutěž RCVS. 

V sobotu ráno nás od rána vítalo jasné počasí, ráno ještě foukal vítr o síle 3-4m/s, který se před polednem utišil. Teplota 8°C, pocitová na sluníčku byla tak na 15°C, počasí, které bychom brali i v dubnu.

Na soutěž přijelo 18 soutěžících, tedy nejdříve 16, pak dorazil těsně před nástupem Milan Švaro a Vlasta Hývl až v průběhu soutěže. V této neoficiální soutěži lze takto vyhovět.

Létala se čtyři kola na pěti startovištích, po čtyřech rundách, pro zajímavost akce bylo přidáno finále, do kterého se dostalo pět s nejlepšími výsledky. 

První dvě kola ještě foukal vítr o síle 3-4m/s, který pomáhal na startu získat větší výšku. Nechalo se naletět téměř plný čas, přistání nebyla pro většinu soutěžících problém. Třetí a čtvrté kolo již bylo bezvětří, malé výšky po startu asi každého potrápily, bylo to o štěstí, kde jaký vzduch kdo potkal a našel případně slabý stoupák. Přistání též nebyla problémem. V první části se umístili v tomto pořadí M.Švaro, L.Rezler, M.Malinský, J.Pazour, J.Pátek. Ti pak dál pokračovali do finále na 10min. Odstartovali všichni na gong, nejdéle vydržel ve vzduchu J. Pazour asi 3min, hned druhý se umístil J.Pátek, třetí M.Švaro, čtvrtý M.Malinský a pát L.Rezler.

Moc mě potěšil můj syn Pavlík, pro kterého to byla jeho první soutěž, kde sám startoval a po celou dobu i sám Limita řídil, jeho nejmenší bodový zisk za přistání měl krásných 85bodů. Nejvíce pak 95bodů, za letový čas nejméně 71 a nejvíce 265bodů.

Veliké poděkování patří J.Pátkovi za zorganizování této soutěže a dále všem, kteří pomohli,aby tato soutěž měla hladký průběh, snad vyjde zase brzy pěkné počasí a budeme se moc zase ještě během zimy sejít na podobné pěkné soutěži.

 

foto

 

výsledky