Limit Cup 2017

 

17.11.2017 ve svátek se již tradičně v Podhořanech pořádá Limit Cup i letos se ujal ředitelování p.Hývl z Přelouče. Črvteční jasné počasí vystřídalo v pátek zataženo se slabým větrem do 2,5m/s, ráno spadlo i několik kapek. Nízká oblačnost se k poledni protrhávala, ale zůstalo dál zataženo.

Celkem se přihlásilo 16 soutěžících, do výsledku se počítaly lety jen uskutečněné s Limitem postaveným dle plánku p.Bíbra. Asi tři modely tak nebyly zařazeny. Létalo se na čtyři kola a po čtyřech rundách a na čtyřech startovištích. Do finále se dostalo pět soutěžících s nejlepšímy výkony.

Pro mého syna to byla první zkušenost se soutěžním létáním, pořadatel mi umožnil, letět s vysílačem učitel-žák a v případě potřeby zasáhnout a zachránit model, zdraví osob nebo jiných škod.

Pavlík si vedl dobře, letové časy se pohybovaly mezi 1-2min stejně jako u ostatních, přistával velice slušně. Jen jedno přistání se mu nepodařilo, když nedolétl a přistál asi 20m od terče. Ani ostatní neměli lepší časy, vše jsme doháněli přistáním a nebo jedním opakováním, díky tomu soutěž probíhala velice rychle. Nejlepšími letovými časy byly 3 -5min. Po třetím kole kluci přemístili gumicuky, hned se to projevilo na výškách po startu, proto se mě i zadařilo zaletět 4:30min ve čtvrtém kole, které mě posunulo do finále. Pavlík obsadil předposlední místo, Jirkovi uteklo finále o tři body. 

Po odlétání čtvrtého kola a dopočítání výsledků jsme využili na občerstvení výborným gulášem.

Dál bylo vyhlášeno pořadí a vyhlášeno finále pro pět nejlepších Bíbr, Dvořák, Malinský, Brada a já. Letělo se na pěti startovištích na 10min hned po gongu odhodit model a co nejrychleji se vystřelit.

10 min bylo směšných, protože skoro nikdo nenaletěl ani 6min v základních kolech. Hned po startu jsem měl nejmenší výšku ze všech skoro poloviční než ostatní, asi díky slabému gumicuku, který byl původně na třetím startovišti. Nic musel jsem bojovat a letěl jsem dopředu, kde mi po chvíli Limit hlásil přítomnost stoupáku, hned jsem začal točit, za chvíli mě následovali ostatní, s bublinou jsem šel po větru dál až za hlavu, kde už bylo výšky na rozdávání, snad jsem byl výš něž ostatní, to mě uklidnilo. Někdo již přistával, Jirka a Zdeněk hlásili čas 5,6,7 min ještě jsem se držel stoupáku. Pak jsem začal pomýšlet na rozpočet, abych nepřelétl letový čas. Šel jsem na jistotu, přistál jsem asi o 20s dřív, následovali poslední dva modely a Pepík musel již s gongem dolů a ošidil se o lepší body za přistání.

Pořadí bylo následovné 1.místo p.Dvořák, 2.místo Josef Bíbr a třetí já. Následovalo předávání krásných cen, třetí místo mi po dlouhé době udělalo velikou radost.

Musím velice pochválit pořadatelé hlavně pana Hývla za krásnou pohodovou soutěž, dobrý guláš a krásné a hodnotné ceny a to vše bez startovného!!!

Díky za rok zas na Limit Cup.

 

foto

 

výsledky