RCVS Podhořany - Český Brod 16.9.2017

 

Českobrodská soutěž pod vedením Miroslava Schleifa je již tradičně pořádána na letišti v Podhořanech, letos za účasti 19 soutěžících. Počasí nám tentokrát moc nepřálo, přeháňky a mrholení nás doprovázely celou soutěž. Ráno jsem měl obavy o odlétání celé soutěže, nakonec se stihla odlétat tři kola i s přestávkou. U čtvrtého kola se odlétala první runda při druhé kde jsem zrovna letěl a dařilo se mi, se rozpršelo a ředitel ukončil soutěž.

Z Chotěboře jsem dorazil já a Jirka P., ostatní pořádaly soutěž F3F u nás na svazích, protože byl slabý vítr asi 2-3,5m/s byla tato soutěž zrušena. Jirka měl první dva lety opravdu exelentní, v prvním kole mu chyběly dva body, v druhém jen jeden do maxe, třetí let naletěl "jen" krásných 401 bodů, které by kde kdo tento den bral. Vše odlétal s vyladěným malým Aladinem od Luboše. Já už se trápil více, Aladin se snažil, ale v prvním kole jsem naletěl jen 3,5 min přistání za 95, druhé kolo jsem první výsledek nebral a tak následovalo dalších několik opakování, která zakončil až chycený padáček na křídle, kdy jsem musel v kruzích přistát vše v deváté minutě, to znamenalo nejhorší výsledek.Třetí kolo skoro 5min a 100 za přistání. Vše stačilo na 13.místo. 

Jirka se svými výkony obsadil vytoužené 1.místo, hned za ním Václav Mašek, 3.Odra Teichman a čtvrtý Libor Pechan.

Děkuji LMK Český Brod, LMK Nový Dvůr a letišti Podhořany za soutěž za 14 dní se zde pořádá letošní poslední RCVS soutěž.

 

foto

 

výsledky