Havlíčkův Brod RCVS 18.8.2012

22.8.2012
V sobotu 18.8.2012 se konala soutěž RCVS v Havlíčkově Brodě na které jsem nechyběl. 
Počasí dle předpovědi mělo přát a tak se i stalo, bylo jasno, slabý a variabilní vítr okolo 1,5m/s. Supru jsem nestihl dokončit, v tomto počasí by se hodil lehčí model než je Limit, ale nebylo na výběr a tak jsem odlétal s Limitem. Před soutěží jsem stihl asi tři tréningové lety, nebylo to tak špatné, z malé výšky po výstřelu z gumicuku jsem naletěl dvakrát šest minut a i přistání se mi povedlo. Jen jednou jsem naletěl pouze tři minuty. 
Broďáci se vyšvihli, měli na pořádání notebook s programem Sorg od Aleše Krátkého, který celou dobu obsluhoval Karel Svoboda, Radek Papež sehrál roli startéra a Milan Švaro byl létajícím ředitelem soutěže. Soutěž se zahájila krátce před půl desátou a soutěže se zůčastnilo pouhých osm soutěžících. Soutěž byla velmi pohodová, nebylo kam pospíchat. Já letěl hned v první rundě kde se mi podařilo při opakovacím letu naletět necelé čtyři minuty a 90 bodů za přistání. V první rundě se mnou letěl Petr Klusáček, který naletěl téměř maxe, létal s lehkým modelem a vedlo se mu celou soutěž dobře. Dále se mnou v rundě letěl M.Schleif a Libor Pechan. 
Ve druhém kole po startu jsem našel stoupák nechal jsem se vynés do velké výšky, ostatní mě kopírovali. Ve čtvrté minutě jsem musel začít vyklesávat a soustředit se na přistání, vše se dařilo sfázovat až na přistání, i když jsem si naletěl daleko dozadu a chystal se sednout, model ne a ne dolů. Nechtěl jsem s modelem praštit o zem a tak jsem přelétl terč, byla z toho 0 za přistání a šest minut. 
Ve třetím kole jsem musel opakovat, v opakování se mi nedaří, nenašel jsem žádný silnější stoupák a ve třetí minutě jsem byl dole, asi nejhorší můj výsledek v této soutěži, zralý na škrtací let. Po třetím kole byla polední přestávka na oběd, dost dlouhá snad hodinu. Abych se nenudil, dal jsem asi tři lety, protože nefoukalo vypadl jsem z vleku už ve 40m, ale nebyl problém najít a usadit se ve stoupáku, a vytočit slušnou výšku, jednou se ke mně přidalo i káně. Naletěl jsem krásných šest minut, škoda, že to nebylo v soutěžních kolech. 
Čtvrté a poslední kolo, bylo velmi bojovné hlavně pro mě, všichni se vypnuli ve slušné výšce v čele s Petrem Klusáčkem mířili nad plochu, kde točila asi tři káňata. Jenže můj Limit se vyvlékl zas dříve, teď co přistát nebo letět? Letěl jsem k ostatním pod káňata, měl jsem malou výšku skoro na přistání, ale podařilo se vystředit ve stoupáku a nastoupat, jenže výhra to nebyla, stoupák se rozsypal a ostatní měli výšky dost jen já musel neustále bojovat, hledal jsem a nic, šel jsem pomalu na přistání, smiřoval jsem se s pětiminutovým letem. Při přiblížení na přistání nad sousedním bodem mě nakopla termika, hned jsem začal točit asi v 10m nad zemí, podařilo se, minutu jsem naletěl šel jsem na čas si sednout, ale zas Limitovi se nechtělo jít dolů, zatáčky před bodem a znovu, stejně jsem přeletěl, ale tentokrát jsem měl aspoň 60 bodů za přistání a maxe za letový čas. 
Po delší pauze zde bylo předání cen a diplomů, jeden jsem dostal i já vlastně můj první za 1.místo, škoda, že je ještě pod tím nápis „od konce“:-). Následovalo předání pohárů za obě letošní soutěže. 
Soutěž byla pěkná, moc dobře jsem si zalétal bylo skutečně termické počasí. Děkuju kolegům z Havl. Brodu za zorganizování soutěže, velký dík patří časoměřičům a obětavým pomocníků a také Karlu Svobodovi st. za zásobování celý den grilovanými špekáčky a pitím. Budu se zas těšit v příštím roce. 

 

Na prvním místě se umístil Petr Klusáček LMK Chotěboř, druhém místě Josef Bíbr LMK Nový Dvůr, třetí místo obsadil M.Schleif LMK Český Brod 

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky