Airshow 2017

 

Sedmý ročník této akce letos předcházelo MČR v letecké akrobacii, které se létalo od středy a v sobotu na náměstí bylo vyhlášení výtězů ve všech čtyřech kategorií, konkrétně - Sportsman, Intermediate, Advancet a Unlimited ve které zvítězil Martin Šonka. Účastnili se nejen piloti z ČR, ale i ze Slovenska a jeden pilot z Německa.

V neděli proběhla hlavní akce pro děti od 10h byly připraveny soutěže, různá představení a mnoho jiných atrakcí. Na letištní ploše před hangáry bylo mnoho stánků a to nejen s občerstvením. Na stojánce jste si mohli prohlédnout desítku neokoukaných letadel.

Nejvíce obdivu si letos zasloužily Polikarpov PO 2 "kukuruznik", Mentor a Beech C45. Samotná letová ukázka začala ve 14h průletem Grippenů Jas 39, následoval Bucker Jungmann Bürkmen 131, Martin šonka s Extrou 300SR, JAK 18, JAK 55, akrobacie větrně L13 "Blaník" a další, nechyběli modeláři s modelem SU29 pilotoval Jiří Jarolímek mladší. Celé akci nemalou části práce pomohli naši členové klubu, kterým tímto dodatečně děkuji.

 

 

foto