Silvestrovské létání 2010

31.12.2010
Silvestrovské létání se letošní rok již konalo třetím rokem samozřejmě na letišti v Dobkově. Počasí přálo, vítr mírný jihozápadní dosahoval 3m/s, leplota -3°C, zataženo s mírným mrholením. Sešlo se nás šest, každý si zalétal až ne mne, u Bolera mi asi nefunguje regulátor pod bodem mrazu, ještě to musím otestovat a pořešit případně jiným regulátorem. 
První šel do vzduchu Radek se Zoomem 4 i s plováky, se kterými bez problému odstartoval i ze sněhu. Dál zalétal s Migem 3, kde dorážel na krásně plachtícího Onyxe pilotovaného Martinem. Olda zkusil Twistra, ale měl problémy s povoleným karburátorem a tak se druhý let nekonal, pan Pátek provětral a zároveň předvedl vysení na vrtuli se svým Zoomem. 
Dál Radek vytáhl novinku, právě dokončený model EDF T-45, který chtěl zalétnout, po mém nezdařeném hodu spadl prudce po čumáku do země, na štěstí to vše ustál bez velké škody, jen je trochu pochroumaná špička modelu. Vše se v dobré obrátilo, po hození Oldovou metodou se model dostal do vzuchu a Radek ho mohl zalétnout a seznámit se s rychlím letem EDF modelu. Model T-45 je krásný model proudové stíhačky, krásně líta má široké rozmezí rychlostí, pěkně klouže i bez motoru, jen byla hůře čitelná ve vzduchu, kde splívala s šedým pozadím oblohy. 
Nakonec zalétl Jirka Baladu s Diablotinem, který byl obut do lyží, zezačátku ohřál motor a pak zalétal a předvedl akrobacii. Zkontrolovali jsme "boudu" zda je vše na svém místě, rozloučili se a vydali jsme se zpět do tepla domovů. 
Díky za všem zůčastněným, příští rok se budem moc schovat před zimou do nové "boudy".Foto ze Silvestra 2010 zde