Silvestrovské létání 2018

 

Zas po roce přišel konec roku a s ním spojený každoroční sraz na letišti, kde se sejdeme popovídáme a zalétáme, tak tomu bylo i letos. Docela byla hojná účast, počasí přálo a vítr se kolem poledne trochu utišil, teplota okolo 6°C, proto bylo možné zalétat i s modely letadel, dronem a s tím kdo si co dovezl.

Olda předvedl nový hodně svižný model (na fotkách ten žlutý), krásně a pěkně upaloval po obloze, dobře reagoval na řízení. Michal létal s dronem zkoušel průlety brankou. Zdeněk přivezl 3D výtisk Mustanga P51, den předem slepil a na Silvestra zalétl, model nezklamal a po zajištění baterie si sním velice dobře zalétal. Vláďa si dobře zalétal s elektrovětroněm P13, po vykouknutí sluníčka se na chvilku usadil i v termice.

Jirka provětral S Bacha z EPP a nezapomněl létat akrobačku. Martin provětral svého oblíbeného Onyxe. Já s Pavlíkem zalétl jeho nového malého Aladina, hned byl vyzkoušen při ručním vleku, jak jsou pevná křídla a po jednom hodu z ruky, Pavlík  bleskově vybral krizovku jako starý mazák. Model létá dobře, ještě bude třeba vyzkoušet seřízení jako vlečný háček a těžiště. Nakonec jsem zalétl "létající rybu" Nema. Po prvním hodu byl v zemi, ale pak se podařilo a jedno kolečko zaletěl.  

V boudě jsme se mezi létáním ohřívali a občerstvili něčím dobrým. Tak jako vždy, bylo o něj dobře postaráno, každý něco s sebou přivezl. Vydrželi jsme až do 14h. Akce byla moc fajn, už se těším na jaro, protože nyní je pořádná zima i se sněhem a prý má ještě dlouho vydržet.

 

foto