Vytisknout
Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F

                                      RCVS Podhořany 25.4.2015

 

Letos šlo v tomto termínu o první soutěž pořádanou v "mece" soutěží RCVS na letišti v Podhořanech. Poměřit své výkony s modely větroňů si přijelo úctihodných třicetjedna soutěžících. Krásné počasí s větrem o síle jen 2,5m/s, který zesílil jen na chvilku a to jen v momentě,  když se utrhla termika. Které nás dost každého během soutěže potrápilo.

Odlétala se všechna čtyři kola po sedmi rundách na pěti startovištích. Soutěž byla plynulá a po dvou kolech přerušena polední přestávkou. Předpokládal jsem, že během dne bude více termiky, ona byla, ale silnější vyšla jen pro některou skupinu, spíše převládala slabá v úzkých bublinách, takže se muselo hodně bojovat na rozdíl od posledních závodů v HB.

Dále náhlý náraz větru znepříjemnil nejedno přistání, často se opakovalo a ne vždy to bylo šťastné rozhodnutí. Opakování někdy bylo horší jak první let. Také se měnil směr větru, což se mi stalo ve třetím kole, po startu jsem měl výšku jen cca 50m, podařilo se mi chytit ve slabé bublině a nalétat 6min, ale nepřistál jsem.

Nejlepší z našeho klubu byl Vašek Mašek, který obsadil 1.místo, na 7.místě Petr Klusáček, dále 13.místo pro Jirku Pátka, 22. Petr Havlas, já 23. a Zdeněk Vojáček na 26.místě.

Více je možné zhlédnout ve výsledcích viz níže. 

Celou akci hodnotím velmi dobře, nechybělo dobré občerstvení a krásné ceny pro první výherce soutěže. Za měsíc se bude v Podhořanech pořádat další soutěž, tak jestli to vyjde zas si rád přijedu zalétat :-). 

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky soutěže

Zobrazeno: 1561