Podhořany RCVS 29.9.2012

3.10.2012

V sobotu 29.9.2012 se v Podhořanech konala poslední soutěž v kategorii RCVS v letošním roce, na které jsem nechyběl. Počasí - zprvu jasno, pak zataženo a postupně ze západu přibývání přeháněk, vítr byl nejsilnější dopoledne cca do 11h kdy v nárazech dosahoval až 6m/s odpoledne se utíšil na 1,5m/s. 
Soutěže se zůčastnilo 26 soutěžících z třiceti přihlášených. Létat se začalo v 10:45h. Byly čtyři startoviště a sedm rund. 
První kolo se odlétalo v neprohřátém vzduchu, kdy měl jediného maxe Petr Klusáček, mě se podařilo naletět pouhé tři minuty, přistání bylo za 85bodů. 
V druhém kole již maxů přibylo, já naletěl 4:20min a přistání krásných 100 bodů. Nebylo to zadarmo, musel jsem bojovat, vypadalo to, že budu muset jít opakovat, ale na poslední chvíli jsem se umístil ve stoupáku. 
Ve třetím kole se utišil vítr, startovalo se z menších výšek, záchranou byla fungujcí termika, bohužel ne ve všech kolech. Já měl štěstí a jako ve druhém kole jsem mířil na opakování a v 15m jsem našel bublinu a v té jsem se držel zuby nehty, podařilo se mi nastoupat do 200m a nalétat 5:56min a přistání za 90 bodů. 
Čtvrté kolo bylo nejlepší pro první dvě rundy, kde ještě fungovala termika, ve třetím kole byla velmi slabá, tu dokázal využít jen Josef Bíbr, za to dostal od kolegů "odměnu" lahev s pivem, ve které bylo pivo vyměněno za vodu. Já jsem se jen trápil, vítr nebyl skoro žádný a když, tak nám foukalo do zad a startovalo se po větru. Výšky po startu byly cca 30m. Naletěl jsem jen 2min a nepřistál jsem, musel jsem opakovat, to mi prasknul vlasec na gumicuku odstartoval jsem znovu a nalétal jsem jen 1:22 min a zlepšil jsem si přistání na 95 bodů. 
Po odlétání a spočítání výsledků, bylo vyhlášení výsledného pořadí soutěžících. Byly předány ceny a následovalo předání cen za pohárovou soutěž ze čtyž Podhořanských soutěží, kde na první místě byl Josef Bíbr, druhém Petr Klusáček a třetím Michal Malinský

 

Na prvním místě v soutěži se umístil Josef Bíbr RC LMK Limit, druhém místě Michal Malinský RC LMK Limit, třetí místo obsadil Václav Mašek LMK Chotěboř 

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky