Vytisknout
Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F

 

                            MČR RCVS Podhořany 2014

14.7.2014

 

Soutěž se stala prvním oficiálním MČR v historii kategorie RCVS. Počasí nám přálo polojasno, mraky slibovaly termiku, vítr vál o síle 3m/s v nárazech až 5m/s. V týdnu naopak počasí bylo nevyrovnané, převládaly přeháňky a dalo se trénovat jen mezi nimi. 

Na mistrovství republiky jsem se připravoval dlouho, už jenom splněním podmínek na jejich přihlášení, kdy každý měl mít počet 1100bodů z jedné soutěže a odlétat dvě soutěže. Nominaci se mi podařilo splnit, letos jsem odlétal dvě soutěže přes 1100 a jednu přes 1200bodů. Při poslední soutěži v Podhořanech, byly tyto podmínky zrušeny a mohl se přihlásit na MČR každý. Týden před MČR jsem měl málo času na tréning (rodina,řešení nového zaměstnání), ale přes to vše se mi ve čtvrtek a pátek podařilo najít trochu času.

Mistrovství se zúčastnilo 27 soutěžících z nich 7 z našeho klubu a čtyři opravdu Chotěbořáci, Zdeněk, já, Luboš a Jirka. Já jsem začínal hned v první skupině ze čtvrtého startoviště, do poslední chvíle jsem nevěděl jaký model zvolit lehouše nebo Limita, vyhrál to Limit. Po výstřelu šli všichni doleva, já dopředu kde jsem našel termiku a v ní točil a točil. Podařilo se naletět čas, jen ta přistání, ta se mi nedařila ani při tréningu ani na soutěži. Bylo z toho slušných 423bodů. Ve druhé skupině po mě šel Jirka, musel opakovat, při napínání gumicuku se opět utrhl nově navázaný silon, startoval z trojky, ale to mu vzápětí ředitel neuznal. Ve třetí skupině šel Zdeněk, vedlo se mu naletěl krásných 453bodů. V páté skupině letěl Luboš naletěl krásných 455bodů.

V druhém kole jsem si polepšil 427bodů, bylo o něco lepší přistání, čas jsem opět téměř zaletěl, ale vše bylo tvrdě vybojováno jako v prvním kole. Jirka naletěl skoro plný čas, ale při přistání s Limitem v náklonu padl na zem po křídle a ulomil ucho a ještě se model převrátil na záda. Zdeněk si opět vedl velmi dobře a zaletěl 440bodů. Luboš vybojoval 455bodů.

Ve třetím kole se mi nedařilo, měl jsem problémy naletět čas, který byl jen 4:16 a přistání za 85bodů. Jirka se mi líbil, že se nevzdal a nasadil do boje lehouše, který byl na mezi svých možností, protože dost foukalo. Ale vedl si dobře, jen měl problém se probojovat při přistání k bodu. V tomto kole měl i nejhorší výsledek Zdeněk. Lubošovi se taky nedařilo nalétat čas. Na rozdíl od Jirky mohl opakovat v dalším kole, když mu před startem praskl silon, opět na čtvrtém startovišti, to už bylo podezřelé a o polední přestávce organizátor vyměnil celý silon za nový!

Ve čtvrtém kole to bylo lepší, já jsem teda horko těžko nad sebou v malé výšce naletěl skoro maxe a přistání za 80bodů dalo to 439bodů. Ale byl jsem se svým výkonem moc spokojený, ale příště to chce cvičit přistání. Jirka bojoval s lehoušem, ale polepšil si jen přistání. Zdeněk naletěl ve čtvrtém kole 418bodů, čas naletěl, jen při přistání se ošidil a to za 60bodů. Luboš měl velké problémy za letu, kdy musel opakovat bojoval do posledka v malé výšce, naletěl 4min a při přistání trefil časoměřiče, který se mu nehnul, vznikla kvůli tomu hádka, chlapi si vše vyříkali a Luboš měl 0 za.

Následovalo sčítání bodů a nejhorší výsledek se škrtal, ředitel soutěže J.Bíbr vyhlásil pořadí soutěžících Michal Malínský se stal mistrem republiky pro rok 2014 s 1368body, na druhém místě se umístil Libor Koten s 1365body, třetí místo Ondřej Taichman s 1361body.

Zdeněk se umístil na krásném devádém místě s 1311body (jde o jeho teprve třetí soutěž), já na dvanáctém s 1289body, Luboš na 18.místě 1191bodů, Jirka na 25.místě, měl opravdu tentokrát smůlu, věřím že si lepší výsledky vybere příští závody.

Soutěž proběhla velice rychle, počasí přálo, škoda Jirkova zničeného modelu. 

Veliká gratilace našemu RCVS "nováčkovi" Zdenkovi a při tom nejúspěšnějšímu pilotovi na MČR z našeho města.

 

Fotografie z mistrovství

 

Fotografie z mistrovství od R.Seichla

 

Výsledky MČR

 

Zobrazeno: 2087