Vytisknout
Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F

 

                                RCVS Hořice 14.6.2014

15.6.2014

V týdnu jsme trénovali v podobném počasí jaké hlásili na sobotu. Domluvili jsme se, že pojedeme na soutěž do Hořic ve složení já, Luboš a Jirka.

Rano v sobotu jsem se probudil a začalo u nás pršet, tak jsem sedl za PC a znovu kouknul na předpověď počasí, hlásili polojasno vítr 3,5 - 5,8m/s, jen mrholení od 14h.

Sraz byl u zámku v 7h cesta vycházela na 1,5h a cca 100km, chtěli jsme přijet v 8:30h, abychom zkusili před soutěží tréningový let.

To se podařilo splnit, okolo půl deváté jsme dorazili na místo, kde už byla řada aut a okolo nich spousta soutěžících a pořadatelů. Počasí se umoudřilo bylo polojasno, vítr na letišti nebyl tak silný, jak se mi zdál při pohledu z auta na stromy okolo silnice.

Pak klasika registrace, nástup soutěžících, kterých přijelo 22. Od půl desáté se šlo na první kolo první skupiny ve které letěl Jirka. Skupin bylo šest a odlétala se všechna čtyři kola. Hned po Jirkovi jsem šel já a ve čtvré skupině Luboš.

Jirkovi se podařilo naletět čas 5:32, ale nepřistál, ráno foukal silnější vítr, který nám přistání komplikoval. Mě se podařilo naletět jen přes tři minuty a 90 za přistání, to mi nestačilo, šel jsem opakovat, jenže byly zamotané gumicuky, výška po výstřelu byla malá, čas jsem měl jen necelé dvě minuty a přistání za 55. Lubošovi termika nepřicházela čas měl 3:46 přistání za 80bodů.

V druhém kole si Jirka zaletěl zas téměř plný čas bez vteřiny a přistání už bylo za 80 . Já nic nenašel a tak po třech minutách jsem musel dolů na přistání, zkusil jsem sednout a podařilo se za 100, už jsem neopakoval. Luboš naletěl jen přes dvě minuty a přistání za 60bodů.

Třetí kolo musel Jirka opakovat, vyplatilo se podařilo se mu naletět čas 5:15 přistání za 90. Já jsem hned na vleku přetrhl vlasec, měl jsem malou výšku, musel jsem opakovat po čtvrté minutě, musel jsem létat na pracák čas jsem měl 5:09 a přistání za 95bodů. Luboš měl čas skoro čtyři minuty a za přistání 95bodů.

V posledním čtvrtém kole se Jirkovi podařilo naletět 5:52min a přistál za bodů 95bodů. V mé skupině všichni opakovali, mě se podařilo najít stoupák a naletět skoro plný čas 5:47, šel jsem si dřív na přistání, abych si dobře přistál, dlouho jsem čekal a už nedoletěl přistání bylo jen za 40 bodů. Myslím, že měl Luboš i nějaký problém s letadlem, po vleku měl menší výšky než my ostatní, čas měl v tomto kole zas ke čtyřem minutám jen přistání mu šla to měl tentokrát za plných 100bodů.

Jirkovi se podařilo naletět krásných 1291bodů, mě 1112 a Lubošovi 877bodů.

Vyhlášení vítězů bylo následovné první Ondřej Taichman, druhý Jiří Pátek a třetí Luboš Mokříž.

Já až na 10.místě a Luboš 18.

Tímto gratuluji Jirkovi k velmi výbornému výsledku moc mu přeju i další úspěchy třeba, aby brzy pokořil i první místo. Pilně trénuje, jistě se mu to podaří. 

Další soutěž je 28.6. v Podhořanech, ale já mám v plánu až MČR 12.7. také v Podhořanech, na které se nám podařilo všem třem nominovat.

 

Výsledky soutěže

 

Zobrazeno: 2018