Vytisknout
Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F

                                      RCVS Chotěboř 7.6.2014

Na tuto soutěž RCVS pořádanou naším klubem, se nám podařilo "objednat" opravdu krásné počasí. Sice na to nemám žádný patent ;-), ale počasí konečně vyšlo po dvou letech, kdy jsme dokonce jednu ze soutěží museli zrušit. Bylo jasno, modrá obloha, slabý jižní vítr o síle 2,4m/s v nárazech okolo 3,5m/s, teplota vzduchu hodně přes 25°C, prostě ideální počasí. 

Přijelo si poměřit síly 19 soutěžících, jen z našeho klubu se zúčastnilo osm členů. Létala se čtyři kola po pěti skupinách, s polední přestávkou na oběd. Termika byla, dokázala nás také i potrápit, trochu horší to bylo při přistáních, kdy nás potrápil terén, přistávalo se do mírného kopečku, to potrápilo nejednoho soutěžícího.

Mě se osobně podařilo naletět téměř plný čas v každém kole, jen ve třetím kole jsem musel opakovat, kdy jsem vypadl z vleku. Model jsem neviděl, nešikovné jsem letěl přes slunce. Opakování se podařilo, čas jsem pak naletěl. Horší to bylo s přistáním, model ještě dobře neznám. Z prvního letu jsem měl nulu, pak už jsem vždy nějaký bod za přistání získal.

Děkuji všem zúčastněným soutěžícím a především mé rodině za "polní kuchyň", kdy se postaraly, abychom nebyli hladový a žíznivý. Dále časoměřičům za jejich obětavou práci při měření výsledků jmenovitě Zdeňkovi Landsmanovi, Karlu Krajníkovi, Petru Šrámkovi st. Snad vše proběhlo v klidu a v pohodovém duchu a doufám, že se všem soutěž líbila.Pevně věřím, že příští rok se zas u nás sejdeme na další pěkné soutěži.

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky soutěže

 

Zobrazeno: 2064