Vytisknout
Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F

                                Havlíčkův brod RCVS 13.4.2013

 

17.4.2013

LMK Havlíčkův Brod v sobotu 13.4.2013 uspořádal soutěž RCVS, které se zúčastnilo 19 soutěžících. Počasí bylo slušné, bohužel foukal silný vítr v nárazech okolo 13m/s,
ten byl vhodný na start, pomohl modelům se dostat do velké výšky. Ale každého potrápil při přistávání, nebylo jednoduché sednout za 100 bodů. 

Termika byla, ale jen v rychle odcházejících bublinách s větrem. V každém kole to bylo jiné, někdy jich bylo více, jindy zas méně. Snad jen jedno kolo mělo štěstí na 
maximální nalétaný čas a to když přišel mrak, pod kterým to krásně nosilo, ti nalétali šest minut. Jinak ostatní časy se pohybovaly 3 - 4min a nejlepší k páté minutě.
Mě se podařilo při prvním a druhém kole zaletět přes čtyři minuty a přistát za 70 bodů. Nevedlo se mi v druhém kole tam jsem jen přistál za 75 bodů a naletěl okolo dvou minut. Nejpodařenějším bylo čtvrté kolo naletěl jsem pět minut měl jsem dobrý rozpočet na přistání, ale rozhodl jsem se špatně nad bodem jsem měl ještě velkou výšku a místo odstátí nad bodem jsem zvolil zatáčku, vítr mě odfoukl a už jsem se nevrátil k bodu a navíc jsem se otočil na záda.
I tak mě body stačily na slušné páté místo.
Děkuji LMK HB za pěknou soutěž, tentokrát je musím pochválit, jak se vše za tři roky naučili, soutěž se neprotahovala jako tomu bylo dříve.

 

Fotografie ze soutěž

Výsledky

 

 

Zobrazeno: 1649