Vytisknout
Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F

                                        Podhořany RCVS 28.9.2013

3.10.2013 

V sobotu na sv. Václava proběhla poslední čtvrtá pohárová soutěž v letošním roce v Podhořanech pořádaná klubem RC Limit, počasí bylo luxusní jasno a vítr do 1,5m/s v nárazech. Tento slabý vítr měl za následek malé výšky ze startu z gumicuku. Po desáté hodině dopolední začalo první kolo, hned v první rundě létal můj kolega Jiří Pátek po něm v druhé rundě jsem letěl já oba s Limity. První kolo foukal ještě trochu silnější větřík do cca 3 m/s. Naletěli jsme něco málo přes čtyři minuty a přistání bylo u mne 90 a u Jirky za 95 bodů.

Na druhé kolo vítr zeslábl a já musel nasadit Rivala větroně do klidu, vyplatilo se i když jsem musel opakovat naletěl jsem zas něco přes čtyři minuty a přistání 95 bodů výšky nebyly po výstřelu velké, ale model má dobrý kluz a mohl jsem si s ním dovolit zaletět do větší vzdálenosti za stoupákem, to bych si s Limitem nemohl dovolit.

Takto probíhaly ostatní kola ve třetím se mi podařilo naletět 5:32 a přistání 90 bodů a ve čtvrtém 4:18  přistání 100 bodů oba lety jsem musel letět na pracovní čas.

Soutěž jsem si maximálně užil, byl to velký boj, kdy z malé výšky se podařilo nastoupat v termice, přistání byla dobrá ve slabém větru se mi dařilo, že nejhorší přistání bylo za 90 bodů.

Musím pochválit pořádající klub, soutěž se jim podařila dobře uspořádat, konečně Pepa dal na má slova a poprvé bylo pět startovišť a při 29 soutěžících hned soutěž utíkala rychleji. Měli i výborný párky na občerstvení, pěkná soutěž, příští rok zas.

Nakonec tedy jsme se umístili já na desátém místě a Jirka na 25. Krásně zalétal Libor Koten se svým lehkým speciálem, kdy škrtací let byl se 459 body! Také tedy jasně zvítězil.

V pohárové soutěži se umístil na prvním místě Luboš Mokříž, hned za ním Libor Koten a třetí Petr Klusáček.

 

Fotografie ze soutěže

Foto od P.Vašiny

Výsledky soutěže  

Výsledkovka pohár 2013

 

Zobrazeno: 1836