Vytisknout
Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F

17.6.2010

Náš klub se ujmul velkého úkolu jako je přebor Čech a Moravy v podstatě neoficiální mistrovství ČR. Neoficiální proto, že pro letošní rok se létá podle "předběžných" pravidel RCEK. Na soutěž se přihlásilo 38 soutěžících, s drobnými změnami v sobotu ráno dorazilo také 38 soutěžících. Po přípravě zázemí soutěže, kde nechybělo ani občerstvení a po nástupu všech soutěžících, se mohlo začít létat první kolo. Bylo pět kol po sedmi skupinách, létalo se ze šesti startovišť. Finálový let byl jen jeden a účastnilo se ho šest závodících s nejlepšími výkony. Ačkoliv se soutěž protáhla až do večera, věřím, že proběhla v klidu a bez velkých a závažných problémů.

S organizováním soutěže značnou měrou pomohl program od Aleše Krátkého, který fungoval k plné spokojenosti. Přidělalo nám práci opakování p.Zemančíka a R.Novotného, program neumožňoval opravné lety, to vše na místě pomohl vyřešit obětavý Aleš. Dnešní nová verze programu již obsahuje možnost i opakovacích letů. Program vřele doporučuji všem pořadatelům RCEJ a RCEK soutěží, ulehčí Vám práci.

Poděkování patří všem soutěžícím za hojnou účast, Alešovi Krátkému za program, za diplomy Ondřejovi a hlavně členům našeho klubu za pomoc s organizací soutěže a měření času pánům - Protivinskému, Jindrovi, Rezlerovi, Krajníkovi, Krčálovi a Zuzce R., bez kterých by soutěž neměla tak hladký průběh.

Děkuji za krásné ceny, které věnovali výhercům sponzoři soutěže: Elektro Moravec, Hiesbok s.r.o, Modelářské potřeby Rezler, letecký fotograf p.Vošický.

V seniorech se umístil na prvním Jiří Váňa s 1028 body, druhé místo Luďek Novotný 1020 bodů, na třetím místě s 1009 body Jaroslav Bartůněk.

U juniorů první místo obsadil Radek Malčík s 1000 body, druhé místo Kristián Zemančík 925 body, na třetím místě Josef Macek s 869 body.

V žácích první místo vybojoval Lubomír Vaňura s počtem 1000 bodů, druhé místo Petr Malčík s 859 body, třetí místo obhájil Michal Jirásko s 794 body.

Zobrazeno: 1251