Soutěž RCV2-speciál Dobkov 3.7.2010

18.5.2010
Hned od rána bylo jasné, že bude pocelý den slunečno, vítr pofukoval okolo 2m/s v nárazech ke 3m/s, trochu nám pomohl dostat modely do výšky. Letos mám špatnou zkušenost se slunečným počasím, přijde mi, že čím je lepší počasí, tím jsou menší rozdíly teplot vzduchu, kreré jsou důležité pro tvorbu termiky. Výsledkem je stejně prohřátý vzduch s minimálním výskytem termiky. 
Pro porovnání v prvních dvou kolech jsem létal s Rivalem, je to lehký větroň určený do klidu. Ani tak jsem nebyl schopen najít termiku, natož nějaké body nalétat. Musím přiznat, že jsem se Rivalu věnoval v týdnu před závody, měl jsem radost, jak se mi model podařilo vyladit, na závodech to byla hrůza, hold se mu budu muset ještě věnovat. 
Třetí a čtvrté kolo, když jsem už neměl co ztratit, tak šel do vzduch Limit, měl jsem strach, že bude mít malou výšku po startu, zbytečně, měl jsem kliku a usadil jsem Limita v termice a neletěl jsem na ten den slušných 5min a 65bodů za přistání. Ve čtvrtém kole jsem měl kolizi hned na vleku, kde mě Milan Švaro překřížil cestu se svým modelem, Limit to přežil s malým šrámem. Kvůli kolizi jsem se musel vpnout v menší výšce než ostatní, měl jsem cukání, že půjdu na opakování. Naštěstí jsem naletěl do termiky a bylo z toho slušných 5min. a 95 za přistání. 
Soutěžní lety se pohybovaly okolo 3 -4minut, opravdu termiky bylo málo a jen slabá. Letos se mi více dařilo za horšího počasí, když bylo zataženo a vítr. Jinak si myslím, že se závody vydařily, jen té termiky by to chtělo troch víc, tak třeba se příště polepšíme při objednávání počasí :-). 
Touto cestou děkuji za pomoc s organizací soutěže: časoměřičům p.Protivinskému, p.Jindrovi, p.Krajníkovi a Zuzce bez kterých by soutěž neměla tak hladký průběh. Za diplomy Ondřejovi. Budu se těšit zas na dalších závodech. 


Na prvním místě se umístil Jan Pazour s 1334body, druhé místo Petr Klusáček také 1149bodů, na třetím místě s 1072 body Luboš Rezler.

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky