Vytisknout
Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F

22.9.2010

Letos se znovu pořádala soutěž F3F již tradiční s názvem Podzimní svah na památku Kristiánu Zoorovi, soutěže se zúčastnilo dvanáct soutěžících.

Bylo slunečné počasí, ale vítr už tolik nepřál, foukal mírný západní vítr okolo 2m/s v nárazech přes 4m/s, létalo se na "Malé bouli". První kolo se hodně čekalo až bude ideální vítr, někdy soutěžící ani kolo neodlétali a měli nárok na opravu. Od půlky kola se však situace zlepšila, vítr začal foukat silněji a tak se odlétalo první kolo i s opravami a následně druhé kolo. Při třetím kole vítr pozvolna slábl, znovu dva soutěžící měli opravu. Po odlétání třetího kola se hlasovalo zda se poletí i čtvrté kolo, soutěžící souhlasili, že se odlétá. První soutěžící čekal až bude foukat, pak odstartoval a situace se opakovala, nedolétl foukalo méně jak 3m/s.

Soutěž se ukončila, s odlétanými pouze třemi koly. Po spočítání výsledku, jsme předali věcné ceny a rozjeli se k domovům. Chtěl bych poděkovat soutěžícím a hlavně kolegům modelářům za pomoc s organizací soutěže.

Na prvním místě se umístil Antonín Hlavsa, druhý Ondřej Rezler, třetí Jiří Souček

 

 

Zobrazeno: 1229