Soutěž RCVS Chotěboř 18.6.2011

21.6.2011
Tentokrát tyto závody od začátku doprovázela jen samá komplikace, první byla, že ve stejný termín se odehrával na letišti sraz motorkářů. Aeroklubáci nás na letiště pustili, ale po polní cestě od lihovaru, jenže jak dám vědět soutěžícím kudy mají přijet, když na všechny nemám kontakt. 
Proto v pátek před závody jsem se jel domluvit na letiště přímo s organizátory motosrazu, podařilo se vyjednat přístup po silnici. 
Další nepříjemné překvapení si připravila předpověd počasí, která hlásila déšť na celý den. 
Zataženo bylo, naštěstí se předpověď s deštěm nenaplnila a krom několika spadlých kapek během soutěže nepršelo. Větší problém nám dělal vítr a to ze západího směru, kdy bylo ideální létat přes přistávací dráhu, ale to poprvní rundě nedopadlo, afisák zakázal, museli jsme přesunout šňúry podél dráhy, bohužel to nebylo dobré, startovalo se na boční vítr. To se samozřejmě podepsalo na nalétané krátké časy, termika byla jen slaboučká a tak bylo vyjímkou nalétané maximum bodů. 
Přetahování startovišť a gumicuků nás čekalo ještě jednou hned po polední přestávce, kdy se vítr stočil od jihozápadu. To už starty byly lepší, ale i tak to výsdky moc nezachránilo. Mraky nás strašily po celé poslední dvě kola. Nakonec se odlétala všechna čtyři kola. Pršet začalo až po předání cen a po úklidu všekérého organizačního materiálu. 
Dodatečně děkuji všem, kteří mi pomohli soutěž zorganizovat hlavně časoměřičům Karlu Krajníkovi, Petru a Stanislavu Knobovým, Miloslavu Endrlovi za přípravu grilovaných párku, které neměly chybu. 


Na prvním místě se umístil Jan Pazour, druhý Josef Bíbr, třetí Václav Mašek 

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky