RCVS Ústí nad Orlicí 20.9.2020

 

 

  Tradičně jsem čekal, že počasí na tuto soutěž vyjde větrné, alespoň dva roky tomu tak bylo. Letos počasí bylo příjemnější, teploty okolo 20°C, jasno, vítr na první kolo jen do 2m/s, ale od druhého kola stabilně okolo 4-5m/s v nárazech byl silnější, stále příjemnější něž předchozí roky.

  Přijelo si zalétat 25 soutěžících, z toho juniorů. Létalo se na pěti startovištích, proto kola rychle utíkala a po dvou odlétaných kolech přišla na řadu polední přestávka na oběd, pořádající klub měl připravený stánek s občerstvením, kde si každý jistě vybral, měli i výběr různých klobás a párků. Po přestávce se dolétala zbylá dvě kola.

  Častěji se při soutěži využíval svah a místo točení vycházelo lépe traverzování.  Dost se bubliny střídaly, jak přišly tak i odešly, někdy po několika minutách se i rozpadly, mě se tak stalo ve čtvrté minutě a už jsem nenašel jiný stoupák, podobně to měl i Pavlík. Ten měl smůlu ve třetím kole, kdy mu při vleku odešlo servo na SOP, podařilo se s modelem bez poškození sednout, ale neměli jsme připravený náhradní model a tak zapsal za toto kolo 0. Servo jsem vyměnil, ale Pavlík se rozhodl pro velkého Aladina, kterého mu pomohl složit Jirka. Poslední kolo s ním zalétal slušných  bodů. Snad i díky větru, kdy i mě a jiným pilotů dělal návrat na bod problém, právě Pavlíkovi pomohl k prvnímu místu v juniorech.

  Já měl právě problémy s přistáváním, časy by opět byly dobré, byl jsem 8. Jirkovi se dařilo lépe, nalétal časy, oproti mě i lépe přistával podařilo se mu vylétat třetí místo, hned za druhým Jiřím Kadlecem a prvním Liborem Pechanem.

 

Soutěž hodnotím dobře, děkuj pořadatelům za občerstvení, časoměřičům, krásné ceny a všem kteří se zasloužili o hladký průběh celé soutěže.

 

Foto