RCVS Český Brod 12.9.2020

 

 

   Na podzim v této době většinou vychází větrné počasí, letos naopak mělo být téměř bezvětří 2-5m/s, předpověď se vyplnila, bylo jasno a skutečně vál jen slabý vítr, který trochu pomáhal modelům při startu. 

   Zasoutěžit si přijelo příjemných 28 soutěžících, létalo se na pěti startovištích a po šesti skupinách, po dvou kolech byla přestávka na oběd v podobě velice chutného libereckého párku z grilu s chlebem.

    Pořadatelům se nepodařilo zajistit časoměřiče, proto jsme se měření museli ujmout sami, což nebylo velkou překážkou. Pěkné počasí nahrávalo termice, skutečně se tvořila a byla lépe čitelná než například v Hořicích. V první skupině šel na řadu Pavlík po ránu nebyla termika ještě funkční a tak čas nebyl plný, jen se mu podařilo přistání. Pak letěl Luboš, další já jen 3min a přistání, Ondra , Jirka P. , Jirka H.

    Takto se to opakovalo další kola s tím, že byly menší výšky po startech a někdo si svojí termiku našel třeba při opakování, nebo ne jako Luboš v posledním kole. Mě a Pavlíkovi se nedařilo ve dvou kolech slušně přistát, ale zaletěné časy jsme měli pěkné, podobně na tom byl i Jirka Pátek, který také časy nalétal, jen dvě přistání za 40 a 70 bodů ho posunuly na 8.místo.

    Na prvním místě mezi seniory se tak umístil Ondra Teichman s 1380 body!!! čtvrtý let měl "škrtací za 459bodů". Druhý Josef Bíbr, třetí Ondra Rezler. 

  Junioři - první Matěj Juriček (celkový 3.) 1375 bodů, Pavel Šrámek 2.místo 1241 bodů, třetí Antonín Koblížek 1027 bodů.

    Soutěž rychle utíkala, byla též napínavá až do samého konce, po dlouhé době jsem si krásně zalétal v termice.  Děkuji pořadatelům, za krásnou soutěž. 

 

Výsledky

 

Foto