Vytisknout

                         RCVS Hořice 5.9.2020

 

  V Hořicích na soutěžích jsem se několik roků neúčastnil, letos jsem to musel napravit. Počasí přálo, jasno, vítr do 4m/s, odpoledne byly hlášeny přeháňky s bouřkou. Přijelo 24 soutěžících z nich bylo 6 juniorů.

  Během soutěže přišlo i na přetahování gumicuků, když se stočil vítr. Termika byla, ale zas těžší, když se našla, tak se i rozpadala. Podařilo se mi zaletět dobře jen první kolo a další byly letové časy jen okolo 4min, které mě umístily na 9.místo. První byl Libor Pechan s 1368 body - krásné, druhý Luboš Rezler 1306 bodů, třetí Josef Bíbr 1265 bodů, zde je opravdu vidět rozdíly a fakt, že nebylo jednoduché se v termice udržet.

  V juniorech byl první Matěj Juríček s krásnými 1325 body (v celkovém pořadí by byl druhý), druhý Pavel Šrámek s 1152 body, třetí Radek Fišar s 831 body.

  Předávání cen proběhlo v místní modelářské budově, venku se přehnala velká průtrž deště s bouřkou (bílá tma). Každý si odvezl tradičně červené a bílé nakládané zelí. Po předání cen již bouřka odešla, tak jsme se mohli vydat k domovům. Děkuji pořadatelům za pěknou soutěž, škoda jen, že prý byla soutěž v Hořicích naposledy.

 

Výsledky

 

Foto

Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F
Zobrazení: 228