MČR RCVS Chotěboř 6.6.2020

 

 Letošního pořádání mistrovství v RCVS se ujal náš klub. Že to není jednoduchý úkol jsem se přesvědčil několikrát a to nejen do samotné soutěže ale i po ní. Prvním problémem se stal celosvětový problém letošního roku Covid-19, ohledně něho vydala naše vláda přísná omezení, která by bránila uspořádat i tuto akci, opatření se naštěstí koncem května uvolnila. Pak zbylo nejtěžším úkolem počasí, které jsem vyhlížel už čtrnáct dní před akcí, vystřídalo se tam snad vše krom mrazu a sněhu. Ale abych nebyl jen negativní, nakonec to s počasím klaplo, jen silný jihozápadní vítr zůstal v nárazech dosahoval hodnot 10m/s. Měl jsem z něj obavy a také z předpovídaných přeháněk. Přeháňka opravdu přišla a to kolem poledne, sice v podobě mrholení, proto jsme soutěž na půlhodiny přerušili, po ní se podařilo dolétat třetí a čtvrté kolo. Soutěže se zúčastnil rekordní počet 48 soutěžících a to nejen u nás, ale i v historii MČR, v loni v České Třebové jich bylo 44! Létalo se na šesti startovištích, prostor se k nim vybízel, protože místní aeroklub zavřel letiště a my jsme ho mohli plně využít. První skupina zahájila soutěž v 9:30 podle plánu.

 Vítr nahrával po výstřelech velkým výškám, pak už to bylo zas o štěstí, které rozhodovalo kdy a ve kterém kole se komu dařilo lépe. Taktika byla podobná a to netočit, ale jen odstát nebo nabírat výšku přímým směrem proti větru, pokud to "dávalo". Zatažená obloha moc nepřála vývoji termiky, ale časy se několika soutěžícím přesto podařilo nalétat, při přistání uměl vítr také pěkně a to nejednomu pilotovi překazit pěkné body za přistání. To všechno rozhodlo o nejlepším a zároveň o mistrovi České republiky v RCVS 2020, které si právem vybojoval Václav Dvořák s 1362 body, druhý náš Ondřej Rezler s 1353 body a třetí Petr Klusáček s 1335 body a čtvrtý Luboš Rezler s 1227 body. V juniorech získal titul Dominik Maixner s 1122 body, druhý Matěj Juriček s 1089 body a třetí Antonín Koblížek s 1082 body.

 V každé kategorii byly předány poháry, diplomy a pěkné ceny, v kategorii nad 65 let zalétal s počtem bodů 1168 Zdeněk Nespěchal (6.místo) odnesl si pamětní skleněnou plaketu. Předávání cen proběhlo okolo 17h.

 Každý soutěžící měl v ceně startovného - nápoj a řízek s bramborovým salátem. 

  Děkuji všem soutěžícím za hojnou účast, opravdu veliké poděkování za celodenní nasazení patří našim časoměřičům. Dále Aeroklubu Chotěboř za uzavření letiště. Starostovi města Chotěboř Ing.Tomášovi Škarydu za slavnostní zahájení a Městu Chotěboř za sponzorování akce.

 Dalšími sponzory akce byly firmy Plam - poháry, Hiesbök - modely letadel pro juniory, RC Studio oficiální distributor RC elektroniky FrSky - věnoval dárkové poukazy výhercům a osobně se účastnili akce, všem jmenovaným velice děkuji.

 Ještě jednou moc a moc děkuji všem těm kdo nám pomohl a zasloužil se o hladký průběh této akce :-).

 

Výsledky

 

Foto