Limit Cup 17.11.2019

 

 Tradičně ve svátek 17.11. klub LMK Limit pořádá Limit Cup, soutěž s pravidly RCVS, ale vyjímkou je finále pro pět nejlepších soutěžících, kteří si vylétají umístění ve čtyřech základních kolech. Finále se letí na 10min, kdo poslední sedne do měřící pásky 15m od bodu vyhrává.

 Začnu počasím, v předpovědi byl hlášen silný vítr a polojasno teploty okolo 10°C.  I přes nepříznivou předpověď, jsme se synem na soutěž nakonec jeli, ale předpovědi silného větru to vypadalo, že pojedeme jen na otoč. Na letišti již někteří trénovali, vítr opravdu foukal, ale zdálo se mi, že je slabší než 9m/s a 15m/s v nárazech, který byl předpovídán. Stále jsem váhal, ale nakonec jsme letěli, vítr přidával na své síle až od druhého kola.

 Všech osmnáct soutěžících nakonec odlétalo všechna čtyři kola, samozřejmě se soutěž neobešla bez karambolů modelů v takto silném větru. Nalétané časy se nejčastěji pohybovaly od tří do pěti minut, někdo měl štěstí na termické záchvěvy, tito šťastlivci naletěli své maxíky. Obdivoval jsem svého syna Pavla, který v silném větru zalétal slušné výsledky a velice dobře přistával. Body ho vynesly na slušné 9.místo.

 Do finále se dostaly tito: Luboš Mokříš, Josef Bíbr, Jiří Pátek, Ondřej Teichman, P. Dvořák, který se nechtěl finále v silném větru účastnit, proto požádali o účast ve finále mě z šesté pozice. Ve finále se nám rozpadl stoupák, tak lety trvaly okolo dvou minut. Já jsem si myslel, že se udržím ve slabém stoupáku a vybojuji pár bodů navíc, ale to se mi stalo osudným, protože jsem se vracel z malé výšky cca 12m a špatně jsem se rozhodl při přistání, nedoletěl jsem, ani jsem se nevešel do 15m, ostatní se umístili takto: první Josef Bíbr, druhý Jiří Pátek, třetí Luboš Mokříž a čtvrtý Ondřej Teichman.

  Následovalo rozdání pěkných cen a kalendářů od Vlasty Hývla. Nebýt silného větru, tak bychom si soutěže ještě více jistě užili. Ale i tak děkuji pořadatelům a obětavým časoměřičům, za pěknou soutěž a zkrácení dlouhé zimy :-).

 

foto