RCVS Podhořany 28.9.2019

 

 Přesně soutěž vyšla na sv.Václava, počasí slušné, jen zas hlásili v předpovědi silný vítr, naštěstí první dvě kola foukal jen do 3-4m/s, pak byl silnější, ale ne zas tolik jak v Ústí n/Orlicí. Odlétala se všechna čtyři kola, létalo se na pěti startovištích, účastnilo se 31 soutěžících. V posledním kole před čtvrtou skupinou přišla dešťová přeháňka, která ještě přepadla létající ve čtvrté skupině, což zrovna letěl můj syn.

 Byly různé taktiky létání, odstát po výstřelu nad polem, využívat občasné bubliny. Nebo jít s termikou za sebe a nebát se letu z větší vzdálenosti proti větru. Obě taktiky byly správně, jen návrat proti větru, byl pro některé osudový.

 Já zvolil tu první a vycházela mi na plné časy po všechna čtyři kola, tentokrát se mi dařila i přistání až na poslední let, kdy jsem byl dlouhý a udělal jsem ještě jednu otočku a už se nevrátil na bod, byla z toho 0 za přistání. 

První místo vylétal Vlastimil Hývl, druhé já s 1349 body tedy o jeden bod za prvním, třetí Václav Mašek s 1331 body.

 V juniorech první Matěj Juříček s 1069 body o pouhých 6 bodů za ním skončil Pavel Šrámek a třetí Dominik Maixner s 939 body.

 Soutěž doprovázelo několik zničených modelů, většinou po srážce při točení termiky, jedno při vleku. Petr Havlas takto přišel o oba modely. 

 Hladkému průběhu soutěže pomohlo občerstvení, obětaví časoměřiči, problém se vyskytl až při vyhlašování výsledku, kde pořadím nějak zamíchal špatný výpočet PC, bylo opraveno až na žádost Ondry Rezlera, který nesouhlasil oprávněně s prvním místem, za to bych dal Ondrovi cenu "Fair play".

Snad to pořadatelé do příště lépe pohlídají.

 

Výsledky

 

Foto