RCVS Ústí n/Orlicí 22.9.2019

 

 

 Je téměř podzim a není divu, že tomu odpovídalo i větrné počasí na soutěži v Ústí, kde jsem se účastnil již po druhé a vždy vyšlo slušné počasí, ale se silným větrem. Snad letos to bylo lepší než v loňském roce na republice. Ale i tak nás velice vítr potrápil a bylo rozbito několik modelů.

Účastnilo se sedmnáct soutěžících, létalo se na čtyřech startovištích. Na každé kolo snad vyšly jiné podmínky, v několika případech soutěžící šli do termiky hned po výstřelu, jindy hledali a třeba ještě našli nebo odstáli několik desítek metrů nad zemí, nejhorší lety byly, kdy po výstřelu model byl schopen do dvou minut být dole, dalo se sice opakovat, ale většinou s podobným výsledkem.

Poslední důležité body za přistání též několikrát zhatil při dosedání vítr. Mě tedy jistě obral o důležité body za přistání. Jirkovi se dařilo daleko lépe, zaletěl 1208 bodů, které mu tentokrát stačily na slušné druhé místo, na první místě se umístil Ondřej Taichman s Aladinem stačilo mu 1262 bodů. Na třetím místě byl "rybář" Michal Malinský s 1104 body(pátý v celkovém hodnocení). V seniorech 65+ se umístil na prvním místě Josef Bíbr s 1137 body (čtvrtý v celkovém hodnocení). První mezi juniory byl Pavel Šrámek s 1141 body se kterými se umístil na třetím místě v celkovém hodnocení! 

Nebýt silného větru, to byla velice zdařilá soutěž. Poděkování patří pořádajícímu klubu na organizaci, dobré občerstvení, měření času a celkový hladký průběh celé soutěže.

 

Výsledky

 

Foto