RCVS Český Brod 14.9.2019

 

Na tuto soutěž vyšlo luxusní počasí, vítr do 3m/s, jasno a teploty okolo 20°C. Říkám si, co víc si přát.

Přijelo 39 soutěžících z toho 5 juniorů, velice slušný počet, létalo se dle pravidel RCVS tj. čtyři kola a aby soutěž měla rychlý spád, startovalo se na pěti startovištích. Vše běželo jak mělo, vešla se i přestávka na párek :-).

Na soutěži mě zklamaly gumicuky, s třímetrovými modely jsme často měly startovní výšky jen okolo 50m. Často se opakovaly lety, byl to boj, termiku jsme si museli vybojovat, někdy jsme zaletěli jen 3-4min letového času nebo i méně. Rozhodovala přistání. 

V juniorech si nejlépe vedl Juriček Matěj s 1086body, druhý Vojtíšek Matouš 1030 bodů a na třetím syn Pavel Šrámek s 1008body.

Senioři - Petr Klusáček  z našeho klubu a mistr ČR v RCVS 2019 vybojoval první místo s 1375 body, druhý Teichman Ondřej 1373 bodů a třetí Luboš Mokříž s 1372 body, zde je vidět malé rozdíly mezi prvními místy zajímavostí také je, že prvních deset pořadí bylo nalétáno přes 1300 bodů.

Děkuji pořadatelům a časoměřičům, za pěknou soutěž, jen jedinou připomínkou mi je viz výše zmíněny gumicuk, který jistě do příští soutěže vyřeší :-).

 

výsledky

 

mix fotografií od V.Janka a Šrámka