MČR RCVS Česká Třebová 4.8.2019

 

Soutěž uspořádal LMK Česká Třebová na aeroklubovém letišti, které se nachází v těsné blízkosti města. Účastnil se úctyhodný počet soutěžících 44 (35 seniorů a devět juniorů), v propozicích bylo dáno páté i šesté kol, které se muselo kvůli velkému počtu snížit na základní čtyři kola. Létalo se na pěti startovištích, po devíti skupinách. Předpověď počasí byla celý týden příznivá, jasno, vítr do 3m/s.

Začalo se létat hned v 9:30 po přihlášení soutěžících, jejich nástupu a slavnostním zahájením se státní hymnou. Ranní bezvětří vystřídaly termické poryvy, které dosahovaly i přes 4m/s. Výšky ve druhém kole díky těmto poryvům byly hned větší, ale taktika létání a hledání termiky byla stále obtížná, každá skupina to měla jinak. Někoho potrápilo i přistání, kdy foukl poryv a přicházelo se o cenné body. Mě v druhém kole naopak zase překvapila termika při přistání a nemohl jsem dostat model dolů, proto jsem přeletěl 16 s přes letový čas. Od druhého kola šlo taktizovat a nalétnout na svah na kterém, když se podařilo, odletět za sebe s termikou a takto nalétat čas. Někdy zas stačilo jen "svahovat". Někdo měl naopak problém vůbec časy nalétat. V posledním kole se začala zatahovat obloha a blížila se přeháňka. Když měla letět sedmá skupina, začal foukat silný vítr, soutěž byla přerušena, začalo poprchávat. Po půl hodině, když přestalo mrholit a bylo bezvětří, začalo se dolétávat poslední kolo.

Pavlík měl nejlepší výsledek hned první kolo kdy nalétal 5:40 a přistání za 85 bodů, další kola už to bylo těžší a časy byly jen asi okolo 5 min, dvakrát měl horší přistání, kdy mu foukl poryv a jednou díky zatáčce navíc nedoletěl a byla i 0.

Já měl první tři lety slušné, ve čtvrtém kole jsem letěl o třetí místo, po přeháňce, byl "mrtvý" vzduch, ještě jsem se pokusil opakovat, ale víc jak 3:30 jsem nenalétl, propadl jsem stále na slušné 8.místo.

Luboš zalétal na slušné 6.místo, Zdeněk 9.místo, Jirka měl smůlu a jen jedno kolo měl dobrý výsledek, jinak mu vždy chyběl čas, byl až 31. Vláďa na 22. Petr Havlasu na 27.místě.

Nejlépe se vedlo ze seniorů Petru Klusáčkovi s 1352 body si zajistil titul mistra ČR v RCVS pro rok 2019, druhý se umístil Pavel Dvořák s 1339 body a třetí Jiří Kadlec s 1329 body.

V juniorech má titul mistra ČR Pavlík Šrámek s 1153 body, druhý Jan Doležal s 1099 body, třetí Matěj Jurýček s 1058 body.

Po vyhlášení vítězů a předání pohárů, následoval odjezd domů. Poděkování patří třebovickému klubu za pěkné mistrovství, vše měli dobře zajištěné od měření časů až po občerstvení v podobě řízku.

Příští rok chceme mistrovství uspořádat u nás na letišti, budu se těšit :-).

 

výsledky

 

foto