RCVS Podhořany 25.5.2019

 

 

  Vyhlížel jsem opět celý týden počasí, zda se máme na tuto soutěž s Pavlíkem přihlásit, nejprve ho měl kazit déšť, ale na konec počasí vyšlo bylo jasno a téměř bezvětří. Tentokrát se sešel velice slušný počet soutěžících a to čtyřiatřicet. Létalo se na čtyři kola, na pěti startovištích, po sedmi skupinách.

 Výšky po startu byly cca 80m, lovení termiky nebylo tentokrát jednoduché. V prvním kole z našeho týmu létal první Luboš, podařilo se mu naletět slušných 450bodů, pak letěl Jirka, který nechal 3body tedy 457 celkem, pak já letěl s X-Rexem dobře za 451bod, byla pěkná výška ve stoupáku. Ondřej zaletěl za 457 bodů. Pavlík s malým Aladinem, vybojoval termiku a přistání za nádherných 458bodů.

 Druhé kolo se muselo více bojovat, více hledat termiku a často se opakovalo. Lubošovi se i přesto při opakování podařilo naletět perfektních plných 460 bodů, Jirkovi uteklo přistání a tak si zapsal 455 bodů. Mě se tentokrát s X-Rexem už tolik nedařilo, chyběl čas a nepřistál jsem - škrtačka. Ondra nechal jen dva body tedy za 458 celkem. Pavlík byl na tom o něco lépe než já, celkem za 299bodů, chyběl čas.

 Třetí kolo bylo podobné druhému, Luboš měl po opakování štěstí a nad keři u silnice vytočil z malé výšky stoupák a připsal si 458bodů. Jirka vybojoval čas, ale přistání mu uteklo celkem 421bodů. Já nasadil velkého Aladina, bylo to lepší, ale boj v termice, jsem prohrál a spadl jsem do pole musel jsem rychle doběhnout pro model a znovu opakovat, aby byly ještě nějaké body, podařilo se mi už pouze 314bodů. Ondřej  si opět vedl dobře plných 460bodů. Pavlík si polepšil na 369bodů.

Ve čtvrtém kole měl Luboš problém naletět plný čas celkově 433bodů. Jirka si naopak polepšil, měl maxíka 460. Já si také polepšil, oproti třetímu a druhému kolu, zase odlétáno s Aladinem 453bodů. Ondra bojoval nad polem, kde se mu vytrácela termika musel se vrátit, aby dolétl a chybělo mu tak 14 bodů do maxe. Pavlík také bojoval v termice i když měl jen pět minut a přistání za 90, bodově si pomohl.

 První tři místa si "rozebrali" kluci z našeho klubu a to takto 1. místo Ondřej  Rezler s 1375 body, druhý Jirka Pátek s 1372body a Luboš třetí s 1368, Petr Klusáček 8., já 14. a Pavlík 15. v celkovém hodnocení, ale v juniorech byl na krásném prvním místě.

 Průběh soutěže byl pohodový a klidný, panovala dobrá atmosféra, kterou podtrhovalo dobré počasí, jen bylo těžší se usadit v termice, ale to k soutěži patří. Organizátor soutěže měl vše dobře zajištěno a včetně připraveného občerstvení pro soutěžící i s pěknými věcnými cenami. Každý si soutěže jistě užil, ať se vedlo nebo ne.

 Další soutěž v Podhořanech bude až koncem září, jistě se zase budeme všichni těšit.

 

výsledky

 

foto

 

pěkné video od p.Kulicha