RCVS Podhořany 27.4.2019

 

  Tentokrát jsem se rozmýšlel do poslední chvíle, zda na soutěž se synem pojedeme, vyhlídky na počasí nebyly zrovna ideální.  Předpověď počasí hlásila vítr 7-8m/s a v nárazech 10m/s a déšť, vyčkal jsem na sobotní ráno, které rozhodlo. Počasí bylo již vlídnější teplota jen okolo 8°C, vítr asi 4m/s, zataženo. Riskli jsme to a na soutěž dorazili. Bylo to dobré rozhodnutí, přeháňka nás stihla jen na cestě do Podhořan, jednou ve třetím kole jedné rundě spadlo pár kapek.

  Zasoutěžit si přijelo jednadvacet soutěžících, kteří létali na pěti startovištích po pěti skupinách. Odlétala se všechna čtyři kola. S výškami po startu nebyl problém, kterým pomáhal stálý severozápadní vítr, až na vyjímky se využívalo převážně svahu. Vítr spíš znepříjemňoval přistání. 

  Osobně se mi dařilo lépe než v Havl. Brodě vylétal jsem si 10.místo s 1300 body, chyby jsem dělal opět s při přistání. Pavlík byl 16. s 1219 body. Z našeho klubu se nejlépe tentokrát dařilo Petru Klusáčkovi, vybojoval pěkné druhé místo.

  Soutěž byla fajn, proběhla bez protestů. Po druhém kole byla vyhlášena přestávka na občerstvení, každý se posílil párkem z grilu.

  Děkuji časoměřičům a pořadateli za pěknou soutěž koncem května na viděnou opět v Podhořanech.

 

výsledky

 

foto