RCVS Havl. Brod 19.4.2019

 

  Letošní první soutěži přálo slušné počasí, vítr o síle jen 3-5m/s, jasno a teplota okolo 18°C. Této soutěže se účastnilo 25 soutěžících, jen z našeho klubu nás létalo deset (asi nejvíce v historii), odlétala se všechna čtyři kola.

 První dvě skupiny z prvního kola se odlétala v bezvětří, pak se rozfoukalo až do konce třetího kola, poslední kolo foukalo již slaběji. V soutěžních kolech se plné časy celkem dařilo nalétat téměř v každém kole i když vývoj termiky byl rychlý. Ve třetím kole jsem dokonce ukázal termiku čápovi :-). Měl jsem dvakrát problém s přistáním, kdy jsem si zalétl a nedoletěl jsem, takovou chybu udělalo hned několik soutěžících. V jednom případě jsem přistál na záda. Slušný výsledek jsem zalétl až v posledním kole. Pavlík zkusil létat dvě kola s novým Aladinem, ještě si na něj musí zvyknout a také  jsme ladili výchylky, dvě kola se mu nedařila, skončil poslední, ale za juniory se účastnil jediný.

 První místo si vybojoval Luboš Mokříž, druhý Luboš Rezler, třetí Libor Koten. Z našeho klubu byl čtvrtý Ondra R., šestý Zdeněk, já 13, Petr Klusáček 16. , Jirka Pátek 18., Vláďa 24.

 Soutěž byla po delší zimě fajn,  havlíčkobrodský klubu připravil občerstvení v podobě párku + nápoj, který přišel jistě každému vhod. Poděkování patří nejen soutěžícím, ale hlavně pořadatelům a časoměřičům za pěknou soutěž.

 

 

foto