MČR RCVS Ústí n/O  22.9.2018

 

Soutěž připravoval místní klub vedený naším šéftrenérem, létalo se na místním aeroklubovém letišti. Zázemí pro soutěžící bylo perfektní od zázemí startéra po výdej občerstvení, přístřešku a sezení na jídlo. Hned vedle byl stánek s modelářskými potřebami. I na MČR vše začalo registrací soutěžících, tréningem a zahájení samotné soutěže nástupem soutěžících. 

Soutěžit přijelo 37 modelářů z tohoto počtů bylo 9 juniorů a žáků. Létala se čtyři kola na sedmi startovištích.

Počasí o proti předchozímu týdnu bylo chladné a foukal poměrně silný vítr, který nás dost během soutěže potrápil a postaral se o několik kolizí modelů na vleku nebo při přistání. Dopoledne přicházely termické bubliny. Po obědě vítr trochu zeslábl a s ním slábla i termika. Dle výsledků se časy a přistání podařila zaletět nejlépe Jiřímu Kadlecovi s 1363body se stal mistrem České republiky v RCVS pro rok 2018, hned druhý Václav Dvořák s 1356body, třetí Ondra Teichman též s 1356body o pořadí rozhodl "škrtací" výsledek.

Z našeho klubu Ondra 4., Luboš 5., Honza 6., Zdeněk 7., hezky za sebou :-), Jirka 14., Petr Havlas 19. a já až 20.

Prvně v historii bylo vyhlášeno i pět seniorů 65+. První Josef Bíbr, druhý Petr Vašina a třetí Miroslav Prachař.

Létal jsem s lehoušem Aladinem, ale pěkně naloženým, létal dobře časy, jen jsem nezvládal přistání v silném větru, buď jsem proti větru nedolétl nebo byly záda. Pavlík si vedl o proti mě zase lépe létal s čerstvě zalétnutým modelem od Zdenka. Bohužel jednou nepřistál do 6:20 což ho stálo 0 za let, z toho byl velice smutný, býval by to byl dobrý výsledek, další lety už měl méně bodů, celkově se umístil na šestém místě, je to pro něj zkušenost v první sezóně a zároveň první MČR.

Poděkování patří pořádajícímu klubu, za dobře uspořádané mistrovství, dobré občerstvení a krásné ceny pro výherce.

 

foto