Limit Cup Podhořany 5.7.2018

 

Tato soutěž se létá tradičně několik roků na svátek 17.11. letos byla premiéra letní svátkové soutěže. Soutěžit mohou modeláři s letadly pro kategorii RCVS, ale výsledky a postup do finále jen pro modely Limit s klasickou konstrukcí.

Přijelo 16 soutěžících, létalo se na čtyřech startovištích, po čtyřech rundách.

Z Chotěboře jsem přijel já, Pavlík a Jirka Pátku. Přespolní Václav Mašek s vypůjčeným modelem. Jediný se dostal do finále, které letělo pět modelářů na 10 min letového času, kdo poslední sedne na lajnu, ten vyhrává, podařilo se to Vojtovi Zimovi, Vašek byl druhý a třetí Michal Malinský.

První dvě kola se létala dobře, termika byla a většinou dost silná, tak to šlo jen dobře přistát. Další třetí a čtvrté kolo, to už nebylo tak jednoduché, termické bubliny se rychle přesouvaly po větru, kdo jich nevyužil a neutekl s nimi, musel opakovat víc se snažit v hledání. Nebo nad zemí bojovat, tak jako jsem tomu měl já.

Já byl až 8., Jirka 9. a Pavlík 13, každý jsme měli alespoň jednou 1000-ku. Zkoušelo se přepočítávat, rozdíl mezi klasickým počítáním a přepočtem nebyl veliký, spíše se jednalo o změny pro tři soutěžící umístěné okolo středu.

Za pěknou soutěž děkuji poředateli a organizátorovi V.Hývlovi. 

 

výsledky - přepočet

 

výsledky - klasika

 

foto 

 

foto p.Seichl