RCVS Chotěboř 2.6.2018

 

Na soutěž jsem se těšil, už jen pro prostý důvod, že vypadnu z pracovního vytížení, které nyní mám a nedává mi víc volného času na trénování a vůbec létání s modely, jak bych si představoval. V týdnu jsme udělali brigádu pro přípravu letové plochy a navázání nových silonu a padáčků. Dál pokračovalo kolečko sehnat ceny, občerstvení a všeho ostatního pro zdárný průběh celé soutěže.

V pátek mě schvátila nějaká viróza a téměř celý den jsem prospal, nebyl jsem si jistý zda vůbec budu v sobotu schopen se soutěže zúčastnit, natož létat, ráno mi bylo už lépe, naložil jsem vše do auta, jen jsem nebral éro a vysílač. S Pájou jsme jeli na letiště.

Tam se sjížděli soutěžící a naši členové už začali přípravy na organizaci soutěže. Já jsem nechtěl létat, ještě jsem nebyl fit, ale kluci mě přemluvili a proto jsem tedy zajel zpět do Chotěboře pro éro a vysílačku. Když jsem přijel zpět, dokončili jsme přípravné práce a v 9:45h mohla letět první runda z osmi, létalo se na čtyřech startovištích a celkem létalo 29 soutěžících z toho 6 juniorů. Od loňska zase rekord!

Počasí přálo, jasno až polojasno, vítr SZ od 3 - 4m/s. Hlavně jsem se bál, jak budeme létat na boční vítr, podle předpovědi měl foukat hlavně západní vítr, jenže na letišti nemůžeme létat přes plochu. Tak lze startovat pouze na sever a to s bočním větrem, dopadlo to lépe foukalo od SZ, někdy sice opravdu z boku, ale vítr se dost měnil podle termiky.

První kolo bylo na termiku asi nejlepší, samozřejmě byla i v dalších kolech, ale zase trochu náročnější. Hodně se využívala levá strana (východ) nad lesem. Dost i rozhodla přistání.

Létali jsme bez přestávky až do 15:30h. Samozřejmě po sečtení vylétaných bodů a jejich vyhodnocení, následovalo předání cen a pohárů třem nejlepším seniorům a juniorům.

V juniorech vybojoval první místo Jan Doležal, druhé slečna Barbora Fišarová, třetí syn Pavel Šrámek.

Senioři: první já po několika letech to klaplo :-), druhý Zdeněk Vojáček také z našeho klubu, třetí z Ústí n/Orlicí Petr Fišar.

Velikánský dík patří všem soutěžícím, hlavně pak za celodenní měření času časoměřičům Martinu Krčálovi, Zdenku Landsmanovi, Karlu Krajníkovi a mému tátovi, dále za perfektní občerstvení a určitě moc dobré grilované párky mé ženě Simoně, mamce a Zdeňce.

Místnímu aeroklubu díky za možnost pořádat soutěž na jejich letišti. Soutěžícím za hojnou účast.

Ještě jednou všem moc děkuji, snad zas za rok u nás :-).

 

foto

 

výsledky