Havlíčkův brod RCVS 14.4.2012

15.4.2012
V týdnu nebyla předpověď počasí vůbec příznivá, ve čtvrtek a hlavně v pátek dle předpovědi měly přehánky přijít až navečer v sobotu. Ráno bylo bez deště, tak jsem byl rozhodnutej si nenechat soutěž ujít. 
Na letišti mne přivítalo nekolik známých tváří, mezi nimi organizátoři z HB klubu. Z našeho klubu se soutěže účastnilo celkem pět modelářů, já a Olda opravdu z Chotěboře a tři "přespolní" (Honza, Petr K., Vašek M.). 
Mým pohledem k soutěži, v prvním kole bylo ještě chladno pofukoval mírný vítr, bylo málo max. letových časů, například já jsem musel opakovat a oba lety byly okolo 4min, přistání za 70. Od druhého kola se výrazně oteplilo, občas na nás vykouklo i sluníčko, to se promítlo samozřejmě i do výsledků, já měl maxe za čas, ale nulu za přistání, na vině byla velká výška modelu, snažil jsem se to kompenzovat ještě jednou otočkou, při které jsme se málem s Jirou Vaňkátovým srazili, naštěstí se modely vyhly, stálo mne to jen nulu za přistání, která mne posunula na 12.místo. 
Vše jsem si vynahradil v třetím kole, kdy jsem naletěl 5:58min a 100 za přistání. Ve čtvrtém kole se zas ochladilo, bylo to znát čas jen 4 min a přistání pouze 65bodů. Olda si vedl podobně jeho nejlepší časy byly ve druhém a čtvrtém kole, umístil se na 11.místě. Létal jsem s modelem Limit. 
Naprosto nejlépe se vedlo Petru Klusáčkovi (1.místo) a hned za ním Honzovi Pazourovi (2.místo). 
Chválím pořadatelé, byla to pěkná soutěž, měli vše dobře zorganizováno, zajištěno bylo občerstvení v podobě grilovaného párku a jednoho nápoje dle vlastního výběru. Ale něco bych našel :-), nelíbilo se mi čekání na startovištích, kdy jsme nesmyslně čekali až dojde pracovní čas předchozí skupiny 10min i přes to, že všichni odlétali v 6 minutě. Mohl se čas přerušit dříve a další runda mohla jít do vzduchu. 
Následovalo předání cen, mohlo by to jít bez zbytečných komedií okolo. Příště hlásit výsledky třeba od posledního místa až po první (jak to děláme všude), takhle jednou vyhlásili poslední pozici, pak první po nich zbytek. Věřím, že do příští soutěže "Broďáci" vše dopilujou a už to bude v pohodě. 

 

Ve fotogalerii je i záznam z výškoměru ze všech čtyř kol.

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky