RCVS Podhořany 30.9.2017

 

Poslední letošní soutěž pořádaná LMK Nový Dvůr, jejíž ředitelem Josef Bíbr neměl lehkou úlohu nejen proto, že se na soutěž přihlásilo 40 soutěžících, ale i kvůli silnému větru, který předpovídali již od půlky týdne.

Bohužel se tato předpověď vyplnila a na ploše fučel vítr, kterého se dost soutěžících obávalo, ještě ráno při trénikových letech jsem letěl s Titanem, musel jsem opatrně při vleku, ale zaletět pět minut šlo i přistát.

V prvním kole první rundy letěl Zdeněk, hned vletěl do stoupáku, který ukázal Petrovi K. a udrželi se v něm a naletěli nejlepší časy i přistání. V druhé rundě startoval Jirka, při opakování jsem mu málo natáhl šňůru, z malé výšky nenaletěl. Bylo těžké odhadnout našponování šňůry, chvílemy byl vítr okolo 7m/s a vzápětí byl nad 10 -12m/s což lámalo spolehlivě modely ve vzduchu. Ve třetím kole šel Ondra, již nebyly žádné stoupáky a tak to bylo o vyklésání ze slušných startovacích výšek, stejně jako to měl Jirka. Soutěžící se začali domlouvat zda má cenu vůbec pokračovat a jestli bude lepší závody ukončit, ředitel rozhodl dolétat kolo, počkat a rozhodnout. Luboš boj s větrem vzdal, měl jen Aladina. Já v šesté rundě nasadil Limita, který si se silným větrem lépe poradí, naletěl jsem 3,5min, ale neměl jsem přistání, proto jsem šel ještě, ale bál jsem se destrukce křídel, z vleku jsem vypadl v malé výšce, čas cyběl ani jsem nepřistál, rozum mi říkal, že mám za včas skončit a nerozbít éro. Sousedovi doslova model explodoval na vleku, to si hned každý rozmyslí. Soutěž byla po odlétání ukončena, měl rozlet Petr K. a Michal M. o druhé a třetí místo v pohárové soutěži, ostatní ceny rozlosoval Pavlík pro juniory a p.Vašina (šéftrenér této kategorie) seniory. Pepa předal poháry, letošní soutěže tím skončily. Tato soutěž byla první pro Vláďu mimo naše letiště. 

 

foto