RCVS Chotěboř 3.6.2017

 

Pořádání soutěže není jednoduchá záležitost, přípravy probíhají skoro celý týden. Ale v závěru se opět vše podařilo zajistit.

Tento rok byl překročen loňský rekord v účasti soutěžících přijelo si jich zasoutěžit 24. Z tohoto počtu se účastnilo 19 seniorů a 6juniorů - žáků. Počasí nám vyšlo i letos, jasno, vítr jižní v nárazech max do 2m/s, teplota cca 26°C. Létalo se na ploše před naší boudou, odlétala se všechna čtyři kola na čtyřech startovištích. Nejhorší výsledek si mohl soutěžící škrtnout. Jedno kolo trvalo okolo jedné hodiny, na občerstvení jsme měli připravené grilované párky a jeden nápoj dle výběru (pito, pivo, limo, čaj a káva) a byla vyhlášena krátká přestávka. 

Krátky postřech ze soutěžních letů, termika se dostavila :-), ale opět v některých kolech dokázala pěkně potrápit. Jirkovi se podařilo ve třech kolech zaletět téměř plný čas i přistání, jedno kolo měl za 0 kdy přelétl pracák. Součet bodů 1371 mu dal na krásné druhé místo hnet za prvního Jiřího Kadlece s 1375 body, třetí s počtem 1366bodů si zalétl Michal Malínský.

Mě se podařilo dobře zaletět hned první dvě kola, u třetího jsem měl za přistání jen 35 (nedolétl jsem k bodu), ve čtvrtém kole jsem nedokázal najít žádný stoupák až na konci pracáku a ještě jen slabý. 1276 bodů dalo 11.místo. Luboš byl za mnou 12. Lépe se dařilo Petru Klusáčkovi, který se umístil 6. Zdeněk na 8.místě a Vašek na .

Nepatří mi hodnotit soutěž jako pořadatelovi,ale myslím si, že se vydařila. Veliké poděkování patří všem těm, kteří mi s organizací soutěže pomáhali a hlavně časoměřičům za jejich obětavou práci a hlavně babičce a Zdence a ženám, které se o nás staraly po celý den v naší "polní kuchyni" díky :-).

Za rok na viděnou na další soutěži.

 

foto

 

výsledky