MČR RCVS Lanškroun - Sázava 2017

 

Letošního mistrovství se ujal klub z České Třebové,soutěž uspořádali na louce vedle fotbalového hřiště v Sázavě u Lanškrouna. Musím uznat, že soutěž byla dobře zorganizována, dobré zázemí, dále bylo zajištěno občerstvení (řízek s bramborovým salátem) pití po celou soutěž.

Bylo v plánu létat šest kol na pěti startovištích, soutěže se zúčastnilo 29 soutěžících. Před prvním kolem jsme měli obavy z bočního větru, ty se na štěstí hned po startech rozplynuly. První tři kola foukal vítr okolo 3 - 3,5m/s, po startu byly dobré výšky, často se dařilo soutěžícím najít i stoupáky a naletět plné časy. Po třetím kole přicházely přeháňky, několikrát jsme uklízeli své modely a znovu je připravovali na soutěžní létání. Po první přeháňce přestal téměř foukat vítr, výšky po startu byly malé. S termikou jsem se také trápil, musela se hledat z malé výšky nebylo tolik možností a navíc byla jen slabá. Proto letové časy ve čtvrtém a pátém kole nebyly plné až na výjimky. Šesté kolo se nakonec zrušilo, blížila se veliká přeháňka.

Následovalo předávání cen šesti juniorům a ve skupině seniorů třem nejlepším. Mistrem republiky letos v RCVS se stal Michal Malinský, druhý Milan Švaro, třetí místo vybojoval Jan Pazour, který létal nejlépe z našeho klubu, hned za ním Luboš a na 5.místě Ondřej Rezler oba se stejným počtem bodů o pořadí rozhodl škrtací let. Já byl spokojený se svým devátým místem, které jsem si vybojoval s novým modelem Aladin. Jirkovi se letos dařilo méně a umístil se na 12.místě.

Celkově soutěž hodnotím dobře vládl po celou soutěž klid a pohoda, dobře jsme si zalétali, budu na ní v dobrém vzpomínat.

 

foto

 

výsledky