RCVS Podhořany 29.4.2017

 

Počasí si s námi stále zahrává a letos obzvlášť, vždyť ještě den před touto soutěží napadl sníh, naštěstí do druhého dne roztál a předcházející deštivé počasí vystřídalo v den soutěže jasno a vítr do síly 4m/s.

Soutěže se zúčastnilo 22 pilotů, Pepa má již vše dobře tradičně připraveno, letos má nové gumicuky, které se skládají z gumové trubičky a ze zednické šňůry o průměru 1,1mm. Tah tohoto gumicuku při napnutí se zdá být malý, ale modely startovaly lépe než na dřívějších tvrdých gumách. Soutěž se létala na čtyři kola a na čtyřech startovištích.

Nejlépe si vedla skupina v prvním kole letící se Zdeňkem, kteří dosáhly k maximu. Zdenda si zaletěl slušné 9.místo. Dál to bylo hodně o štěstí nějaký stoupák najít a využít ho, některé se i rychle rozpadaly. Osobně se mi nedařilo, často jsem opakoval a byl jsem rád za 4minutové časy, ve třetím kole jsem si čas zaletěl téměř plný, ale nedokázal jsem s modelem včas sednout do konce pracáku a tak to bylo za nulu. Vše zaletěno s novým Titanem od Luboše, zatím se ještě s ním seznamuji, byl to jeho čtvrtý let. Počasí mi moc na tréning nepřálo a je to znát.

Snad si v příštích soutěžích vše vynahradím :-).

 

foto

 

výsledky