Chotěboř RCVS 12.5.2012

15.5.2012
Blížil se druhý květnový víkend a s ním i soutěž RCVS pořádaná naším klubem. Předpověď počasí nebyla moc příznivá, ale vypadalo to, že se počasí umoudří. Media strašila s bouřkami, kroupami a místy i sněhovými přeháňkami jen na windguru hlásili déšť a to jen v raních hodinách. V pátek bylo nádherné počasí polojasno, teplo cca 30°C. 
Večer jesm netrpělivě vyhlížel, kdy přijde studená fronta, nic se nedělo. Ráno v 6h mě probudilo vycházející sluníčo a s ním naděje, že bude možné soutěž odlétat. To mě neopustilo ani po mírné přeháňce. Krátce po sedmé hodině bylo vše jinak, povalovala se nizko nad zemí mlhovina, začal foukat silný vítr a ochlazovalo se. 

Cestou jsem se stavil pro Martina a jeli jsme na letiště, od boudy nebyla vidět ani punčocha na ploše. Vítal nás Karel Krajník a v zápětí přijeli první soutěžící. Těch se nakonec sjelo rovných deset, což bylo dost obdivuhodné v tomto nepříznivém počasí. Využili jsme sezení v boudě a čekali jsme zda se fronta nepřežene podle radaru tomu tak mělo být. 
Před jedenáctou hodinou jsem začal grilovat párky, abychom byli plný síly a připraveni na lepší počasí, v kterém bychom odlétali soutěž. 

Hned jak přestalo pršet, honem jsme natáhli gumicuky, rozložili terče. Testovacího pilota se ujmul Luboš Mokříž, vítr pomohl model dostat do výšky blízko 150m, bohužel tam se model začal ztrácet v oblacích. Znovu jsem soutěž pozastavil a čekali jsme co nám připraví počasí. 
Na obzoru bylo stále dost zataženo. Když to trochu vypadalo
slušněji, obětoval se Luboš se svým modelem a zkoušel viditelnost, zda se oblačnost již zvedla, stále stejné, model mizel v mlhovině. Ve dvanáct hodin jsem soutěž ukončil a bohužel pro mne poprvé v historii neodlétaná soutěž. 
Děkuji všem pomocníkům, ale i soutěžícím, že je neodradilo špatné počasí a přijeli, malou odměnou bylo, že jsme si popovídali, pojedli grilované párečky. Nevím jak, ale na příští závody se pokusím objednat daleko lepší počasí! 

 

Fotografie ze soutěže