Vytisknout
Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F

                             MČR RCVS Litovel 2016

13.6.2016

Mistroství republiky je vždy nejvyšší soutěží v národních kategoriích a tou je i ta naše. Letos se organizování ujal klub Litovel, soutěž se pořádala na modelářském letišti v Uničově. Dorazilo 22 soutěžících, což je slabota, oproti předchozím rokům.

Létalo se na čtyřech startovištích, po šesti rundách. Gumicuky byly nataženy nešťastně, vítr foukal z boku. První dvě kola to ani tak nevadilo, vítr byl slabý až žádný. Výšky po startu byly malé a muselo se hledat a bojovat, stoupáky byly, po chvíli se zas rozpadly a tak se to střídalo, někdo měl trochu víc štěstí, podařilo se najít i silnější termiku, kdy šlo nastoupat do slušných výšek. Lety nám znepříjemňovalo mrholení ve třetím kole to bylo nejhorší, kdy i pršelo a soutěž se na dvakrát přerušila. V tu dobu se většině nedařilo naletět čas, ochladilo se, vzduch nenosil. Vznikly hádky, uvažovalo se opakovat celé třetí kolo znovu. Dohodlo se, že se kolo dolétá, bude se moc vybrat škrtací let mezi třetím a čtvrtým kolem + nejhorší výsledek z ostatních kol. Po odlétání se přehodily gumicuky. Zbylá dvě kola se odlétala bez větších problémů, počasí se také umoudřilo, nebe zase začalo nosit.

Z naší výpravy si nejlépe vedl Jiří Pátek, v posledním kole potřeboval zaletět maxe, který by mu vynesl první místo, hned po startu a chvíli hledání se podařilo a začal stoupat do slušné výšky, při přistání se mu stala osudná jedna otočka navíc, pro ní nemohl doletět a přišel tak o cenné body za přistání. To Jirku posunulo na i tak krásné druhé "stříbrné" místo.

Mě se dařilo jen v prvním a posledním kole. V tom posledním mě potěšilo, že jsem se zachránil z malé výšky, kdy jsem měl strach že zůstanu ve větvích stromu, nestalo se tak, vybojoval a nastoupal jsem do větší výšky a bylo i dobré přistání. Ale i tak jsem zůstal vzadu na 14.místě, Luboš předemnou na 13.místě.

Musím říct nebýt komplikací s gumicukem, byla by to pohodová soutěž.

Čekala nás dlouhá cesta domů, proto hned po odlétání, jsme rozložili a naložili modely do aut, následovalo předání cen a odjezd domů.

Za náš klub gratuluji Jirkovi ke krásnému druhému místu. 

 

Foto 

 

 

Zobrazeno: 1007