Podhořany RCVS 26.5.2012

27.5.2012
Tentokrát bych soutěž nazval Podhořanskou občas termikou. Počasí bylo snad nejlepší ze všech letošních soutěží RCVS, kterých jsem se zůčastnil. Ráno bezvětří, jasná obloha, později se začaly tvořit mraky a sílil vítr, ale asi do nárazů 6m/s, který pomáhal dostat modely do slušné výšky cca 140m. Gumicuky měl pan Bíbr nové a bylo v první kole těžké dostat se do slušné výšky, protože zezačátku byl tah velmi velký, který náhle povadl a model se vyvlékl v malé výšce. 
Další kola už to šlo, pomohl vítr. Proč občas termika, zkrátka někdo ji měl v kole jiný zas ne, někomu se poštěstilo ji nalézt při opakování, ale pak musel sledovat pracovní čas. 
Zasoutěžit si přijelo 23 soutěžících. V mé rundě jsem měl nejlepší časy a to dvakrát čtyři minuty, podařilo se mi i slušně přistání, ve třetím kole jsem zaletěl velmi slušných pět minut, ale nepřistál jsem. V zatáčce jsem spadl po křídle z malé výšky odnesl to trup, nemohl jsem letět čtvrté kolo. 
Nevím co se stalo, jestli to bylo na ruce, turbulence a nebo zda jsem se lekl procházejícího Libora, to je jedno včera večer jsem do noci trup opravoval, tak ho v týdnu zkusím, jestli se nerozpadne na gumicuku. 
Když jsem si šel pro model, hned předmnou se zřítil neřízený model, který mě minul a to si nevymýšlím skutečně jen o vlásek. 
Neodlétané čtvrté kolo mi přineslo 0 bodů, nevím zda bych si nějak polepšil, ona naše runda měla nějak největší smůlu na termiku, mohl by to potvrdit i Luboš Mokříž. Někteří si v jiných rundách zaletěli i maxe. 
Soutěž doprovázely od začátku drobné zdržovačky v podobě přehazování terčů bez povolení ředitele, spousta přetržených silonů a opakování, vybitá baterie v MP3. 
Ale nakonec se vše podařilo, odlétalo se okolo 16h, předaly se ceny a každý se rozjel zas k domovu. 

 

Na prvním místě se umístil Josef Bíbr, druhém místě Michal Malinský, třetí místo obsadil Milan Švaro, na mě zbylo 14.místo wink

 

Fotografie ze soutěže