Vytisknout
Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F

                        RCVS Chotěboř 4.6.2016

 

Skoro celý týden probíhaly přípravy na soutěž pořádanou naším klubem, vylekalo mne počasí, kdy v pátek celý den propršelo, na sobotu předpovídali jasno a od 11h přeháňky.

Bylo přihlášeno šestnáct soutěžících, přijelo dvacet, čož je velice slušný počet,  jedná se o největší počet soutěžících od dob, kdy se RCVS u nás létá .

Pro přistávací body byla posekaná dráha pod čtvercem, vzhledem k situaci, že vítr foukal opačným směrem něž byla předpověď, byly body umístěny do neposekané trávy, to znemožňovalo slušné přistání, ale soutěžící se s tím poprali. Po prvním kole se musely přehodit gumicuky začalo foukat od severu. Vítr byl slabý tak do 2,5m/s.

Během dopoledne strašily mraky, ale jasné počasí nakonec vydrželo po celou soutěž, dovolilo tak odlétat všechna čtyři soutěžní kola. Létalo se na čtyřech startovištích, po pěti rundách.

Odlétat v termice šest minut nebylo jednoduché, hledali jsme jí po celé obloze někdy to nevyšlo muselo se i několikrát opakovat a letět na pracák, někdy už nezbýval čas naletět plný počet bodů. Body za přistání se také lišily.

Dost to zamýchalo s pořadím, málo soutěžících mělo vyrovnané výsledky, ale i tak polovina soutěžících se dostala přes 1000bodů.

Nejlépe dopadl Onřej Rezler s 1366body na prvním místě, druhý byl Libor Pechan a třetí Václav Mašek.

Děkuji soutěžícím za účast, moc a moc děkuji Zdeňce a mamce za obsluhu "polní kuchyně", které se staraly o naše hladové žaludky :-). Dále díky časoměřičům Zdeňkovi Landsmanovi a mému tátovi, kteří se tohoto úkolu zhostili na jedničku. A všem ostatním, kteří pomohli s organizací soutěže a jejího hladkého průběhu.

Poděkování patří i místnímu aeroklubu, kteří po celou dobu konání soutěže nechali pro nás volné nebe. Zas za rok když to půjde, rádi Vás přivítáme na našem letišti na další soutěži RCVS.

 

Foto

 

Výsledky

 

 

Zobrazeno: 1044