MČR RCVS Podhořany 2015

13.7.2015

 

Letos se MČR koná již druhým rokem, jako loni i letos přálo počasí jasno 24°C a vítr vál do 3m/s

Stejně jako loňský rok i letos těsně před soutěží byla zrušena nominace, kterou bylo podmínkou naletět na zápočtových soutěží 1100bodů. Rozdílem letos bylo, že se létalo šest kol, místo čtyř.

Mistrovství se zúčastnilo 34 soutěžících z nich 9 z našeho klubu a pět opravdu Chotěbořáků, Zdeněk, já, Luboš, Ondřej a Jirka.

Létalo se z pěti startovišť a sedm kol. Celý závod jsem odlétal s lehoušem Bubble Dancerem. První let jsem měl hned drama, když jsem zachyti na křídlo modelu padáček od sousedního startujícího modelu, zkoušel jsem padáček setřást, nedařilo se, už jsem plánoval přistání v kruzích a asi ve 20m nad zemí se padáček uvolnil a odpadl. Model ukázal termiku a já začal stoupat. Naletěl jsem jen 4min, přistání se mi nepodařilo, protože jsem šel z malé výšky proti kopci.

Další druhé a poslední šesté kolo, ta byla nejlepší, kdy jsem naletěl i slušně přistál. Zbylá kola jsem naletěl jednou 4min a u ostatních skoro plný čas, jen ta přistání jsem kazil. 

S termikou jsme to měli všichni téměř podobné, potrápila nás, nechaly se najít stoupáky a zalétat v nich, někdy se rozpadly a následovalo nové hledání. V některých kolech měli i opravdu smůlu a nic nenašli. V pár případech naopak po výstřelu modely stoupaly do stratosféty.

Dost nás potrápil i směr větru, který se měnil, foukal nejen z boku, ale i do zad a to hlavně u posledních dvou skupin z posledního kola. Kdy zrovna letěl Zdeněk a Jirka, výška byla po startu opravdu tak malá, že nešlo z této výšky lépe zaletět natož něco najít, nezbývalo než obletět a přistát. Výšky po startu byly až na vyjímky malé a tak se muselo hodně bojovat. Jirkovi se podařilo jednou usadit ve slabém stoupáku, kdy už myslel na přistání, naletěl plný čas, ostatní z jeho skupiny nezaletěli. Dále několik modelů mělo kolizi po tvrdém přistání a bylo poškozeno.

Následovalo sčítání bodů a nejhorší výsledek se škrtal, ředitel soutěže J.Bíbr vyhlásil pořadí soutěžících Luboš Mokříž se stal mistrem republiky pro rok 2015 s 2253body, na druhém místě se umístil Ondra Taichman s 2219body, třetí místo Ondřej Rezler z našeho klubu s 2197body.  

Já se umístil na jedenáctém, Zdeněk na šestnáctém, Luboš na 13., Jirka na 18.místě.

Musím poděkovat pořadatelům, že vše zvládli na takto náročné a dlouhé soutěži bez závažných problémů.Zbývá jen kdo uspořádá mistrovství příští rok? 

 

 

Fotografie z mistrovství

Výsledky MČR