Vytisknout
Kategorie: Soutěže RCVS,RCEK,F3F

                                      RCVS Chotěboř 6.6.2015

V tento termín se již několikátý rok "daří objednat" krásné počasí. Jen mne vystrašila předpověď větru, který měl ráno dosahovat hodnoty přes 10m/s a pak postupně slábnout. Předpověď se vyplnila, ale jen částečně protože jižní vítr vál o něco méně 5m/s a po poledni slábl až na 2m/s. "Chytrá" termika pod modrou oblohou fungovala neustále a každé kolo bylo jiné. Dnešním dnem padaly po republice teplotní rekordy. 

Soutěžit přijelo 14 soutěžících, z našeho klubu nás zastupovala polovina tedy sedm účastníků. Létalo se na čtyřech startovištích v jednom kole čtyři skupiny, po dvou kolech se soutěž přerušila na polední přestávku, kde si mohl každý pochutnat na grilovaných párcích z naší "polní kuchyně" a zahnat žízeň pivkem nebo pitem z naší ledničky:-). Zpestřením byl k párku nefalšovaný křen. Odlétala se všechna čtyři kola a nejhorší výsledek se škrtal.

Samotné lety byly jako loterie, termika byla, jak jsem psal chytrá, tj. stoupavé bubliny následovaly klesáky, do poslední minuty nebylo vyhráno. Dost se měnila i v každé skupině. Též i přistání se ne vždy každému podařilo. Nejlépe si tímto počasím poradil Petr Klusáček, který vybojoval první místo za krásných 1314 bodů. Následoval ho Petr Havlas s 1188 body. Třetí místo obsadil Miroslav Schleif s 1150 body. Mě se podařilo krásné "bramborové" 4.místo :-). 

Veliké poděkování patří všem časoměřičům Zdeňkovi Landsmanovi, Karlu Krajníkovi, Petru Šrámkovi st., a Lubošovi Rezlerovi za nasazení po celé soutěži, za obsluhu "polní kuchyně" naší babičce.

Dále děkuji místnímu aeroklubu Chotěboř za možnost uspořádat na letišti naší soutěž a za volný prostor po její konání

Doufám, že se nám zase za rok podaří uspořádat další pohodovou soutěž RCVS.

 

 

Fotografie ze soutěže

Výsledky soutěže

 

Zobrazeno: 1642